אטרקציות בפירנצה

אטרקציות בפירנצה הן מדהימות ומייצגות חלק נכבד מההיסטוריה של פירנצה. יש לא אנשים שמגיעים אל פירנצה כדי להנות מיופייה המיוחד של העיר ויש גם לא מעט אנשים שעושים טיול של יום אחד לפירנצה מרומא כי ראו כבר מספיק אתרים מרכזיים ברומא וצריכים להספיק ביום הזה כמה שיותר אטרקציות בפירנצה כדי לנצל את היום הזה אחרי שנסעו מרחק של שעה וחצי לכל צד מתחנת המטרו ברומא. אמנם אין אטרקציות בפירנצה ברמה של מוזיאון הוותיקן או הקולוסיאום ברומא אבל יש כאן מספיק אתרים היסטוריים מכובדים ומעניינים שאפשר להגיע אליהם ולהנות מהם. להלן מספר המלצות על אטרקציות בפירנצה למשפחה שתוכלו לבקר בהן, גם עם ילדים ולהנות ממה שיש להן להציע.

אטרקציות בפירנצה המלצות

פאלאצו וקיו – מוזיאון ובית העירייה של פירנצה שבאיטליה. הארמון המפואר ניצב בכיכר הסיניוריה במרכז פירנצה העתיקה. המבנה משקיף על פיאצה דלה סיניוריה ומאז 1299 עמד גבוה כאחד הסמלים המפורסמים ביותר של פירנצה. תוכלו ללמוד על ההיסטוריה העשירה של מה שהיה פעם ביתה של משפחת מדיצ’י, ולהיות מוקסמים על ידי הפסלים המדהימים שלה, ציורים ועוד פריטי אמנות היסטוריים. משני צידי שער הכניסה ניצבים העתק של הפסל דוד מאת מיכלאנג’לו (בין השנים 1504-1882 ניצב שם הפסל המקורי) והפסל “הרקולס וקאסוס” של ברתולומאו באנדילני. הסיור מלווה במדריך וידאו שאתם מקבלים הכניסה ושהופך את הסיור להרבה יותר מעניין ומעשיר. מחיר כרטיס אל פאלאצו וקיו כולל מדריך וידאו החל מ-22 יורו, סטודנטים החל מ-19.5 יורו, ילדים בגילאי 6-18 החל מ-9.5 יורו, עד גיל 5 חינם.

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

גלריית אופיצי – לא סתם מוזיאון אלא אחד המוזיאונים הידועים והעתיקים ביותר בעולם והוא מכיל יצירות אמנות רבות שרובן נאספו על ידי משפחת מדיצ’י, פטרונית האמנות החשובה ביותר של הרנסאנס האיטלקי. גלריית אופיצי היא מחסן רב עוצמה של יצירות מופת רנסנס. המבנה של גלריית אופיצי נחשב על ידי חוקרי אדריכלות רבים לאחד המבנים המרשימים ביותר בעולם ומקרה מבחן חשוב גם בהתפתחות התכנון העירוני במאה ה-16. עם פריטי אמנות נדירים של רפאל, מיכלאנג’לו, דורר, רמברנדט וטיטיאן, אתם הולכים למצוא גאון אמנותי בכל פינה בגלריה, במיוחד בשמונה חדרים חדשים המוקדשים לקרווגיו. רוב היצירות מוצגות באולמות תצוגה שבתוך המבנה אך באכסדרות שבקומת הקרקע הפתוחה ניצבים פסלים מרשימים של בני משפחת מדיצ’י. מחיר כרטיס החל מ-20 יורו, ילדים עד גיל 18 חינם. כניסה לנכים עם מלווה חינם.

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

יש אפשרות להגיע אל סיור מודרך של שעה וחצי עם מדריך מקצועי באנגלית בקבוצה קטנה במחיר של החל מ-39 יורו בלבד.

היכנסו להזמנת סיור כולל כניסה ללא תור לגלריה!

גני בובולי – גנים מרהיבים בפירנצה שהוקמו מאחורי ארמון פיטי, ששימש כארמונה של משפחת מדיצ’י שהייתה באותה תקופה משפחת הדוכסים הגדולים של טוסקנה. גני בובולי הם שילוב של טבע, אדריכלות ופסלים, כמו גם מוזיאונים שונים וכל האטרקציות הרבות מרוכזות במקום מקסים אחד. כרטיס הכניסה מאפשר גישה גם למוזיאון הפורצלן ולגן ברדיני הסמוך. גני בובולי מציגים שבילים גיאומטריים של שטח מטופח. תהיו מוקפים בכמעט של האידיאלים של הרנסנס: יופי טבעי, פסלים יפים, ארכיטקטורה מעוטרת יפה, ומבנים עתיקים. מחיר כרטיס החל מ-9 יורו בלבד, כניסה חינם לילדים עד גיל 18 עם תעודה מזהה.

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

האקדמיה לאמנות של פירנצה – אקדמיה ללימוד אמנות שהייתה האקדמיה הראשונה אשר לימדה ציור באירופה וכן מוזיאון הממוקם בפירנצה שבאיטליה. המקום נפתח בשנת 1780 ושימש מתקן הוראה לסטודנטים באקדמיה לאמנויות יפות, האקדמיה לאמנות של פירנצה היא עכשיו שם נרדף לפסלו המתנשא של דוד מיכלאנג’לו. עבודה מדהימה של שליטה טכנית וסמל למאבקיה של הרפובליקה הפלורנטינית נגד יריבותיה הגדולות והנואשות יותר, מתמצת דוד את רוח העיר עצמה. הפסל הוא בגודל עצום של 5 מטר ומהווה את גולת הכותרת של המקום. שימו לב איך הפסל גם שונה למדי ממרחק. זאת משום שמיכלאנג’לו הגדיל את ממדי הידיים, העיניים והגבות. בסמוך מוצגים ארבע ה”אסירים” של מיכלאנג’לו שהם כנראה פסלים בלתי גמורים שהוכנו עבור קברו של האפיפיור יוליוס השני. מחיר כרטיס החל מ-20 יורו, ילדים עד גיל 17 חינם.

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

סנטה מריה דל פיורה – מכונה גם דואומו מבחינת אטרקציות בפירנצה היא אחת המרכזיות. סנטה מריה דל פיורה היא הקתדרלה של פירנצה ואחת הקתדרלות הגדולות בעולם. דואומו פירנצה ידועה כאחת מנקודות הציון החשובות ביותר ברנסאנס האיטלקי, גם בזכות כיפתה המרשימה שנבנתה במאה ה-15. סנטה מריה דל פיורה היא אחת האוצרות הארכיטקטוניים הגדולים ביותר של פירנצה. קחו נשימה עמוקה כדי לטפס 463 מדרגות לפסגה הקתרדלה ולראות את המבנה היפה ביותר בפירנצה מבפנים, אבל זה שווה את המאמץ כי רואים גם את כל היופי של העיר מלמעלה. ציורי פרסקו מדהימים ונופים מדהימים של העיר ממתינים לכם בפסגה. מחיר כרטיס החל מ-30 יורו, ילדים בגילאי 6-11 החל מ-15 יורו, עד גיל 5 חינם. מחיר כניסה כולל סיור מודרך באנגלית החל מ-34 יורו.

היכנסו לרכישת כרטיסים ללא תור!

היכנסו לרכישת כרטיסים כולל סיור מודרך!

סנטה מריה נובלה פירנצה – בזיליקת די סנטה מריה נובלה היא גולת הכותרת של קומפלקס המנזרים של פירנצה. ברגע שאתם בפנים, תלמדו את ההיסטוריה של הסדר הדומיניקני באמצעות מדריך וידאו מתקדם. הסיור בבזיליקה הוא מרתק ומאפשר לכם לגלות יצירות אמנות נהדר של ימי הביניים והרנסנס, ולהעריך מנזרים, ציורי קיר של המאה ה-15 ועוד. כל הזמן יהיה לכם מדריך וידאו 7 אינץ’ שימושי. מדריך זה יסייע להאיר את עיניכם לגבי ההיסטוריה של הבזיליקה, האדריכלות, וכן יצירות אמנות. סנטה מריה נובלה שהייתה הבזיליקה הראשונה בפירנצה, מלאה ביצירות מדהימות של כמה מהתורמים הגדולים ביותר לרנסנס, כולל הצייר ג’וטו, המפורסם בזכות אומנותו המיוחדת. נקודות מרכזיות נוספות כוללות פרסקו של טריניטי עם מדונה, ויצירות נוספות.

מחיר כניסה החל מ-14 יורו, ילד בגילאי 12-17 החל מ-11.5 יורו, ילדים עד גיל 11 החל מ-6.5 יורו. כל גיל חייב בכרטיס.

היכנסו להזמנת כרטיסים לסנטה מריה נובלה מראש!

לפני שמגיעים אל אטרקציות בפירנצה מומלץ להזמין כרטיסים מראש כי עלולים להיות תורים ארוכים בחלק מהאטרקציות וחבל לבזבז זמן יקר על המתנה בתורים, במיוחד אם אתם מגיעים לטיול של יום אחד לפירנצה מרומא ורוצים להספיק כמה שיותר אתרים בפירנצה איטליה.