אתרים מרכזיים ברומא המלצות

להגיע לרומא מבלי לבקר אתרים מרכזיים ברומא זה פספוס. רומא שהכינוי שלה הוא הסבתא של אירופה, היא אחת הערים העתיקות בעולם ויש לה היסטוריה מפוארת ולא מעט מבנים היסטוריים מומלצים כמו הקולוסיאום, הפורום הרומי, הפנתיאון, גבעת פלאטין, פיאצה נבונה, המדרגות הספרדיות, מזרקת טרווי, הותיקן עם גני הותיקן והמוזיאונים בותיקן, פארק וילה בורגזה, הגטו היהודי עם בית הכנסת הגדול והמפואר והמוזיאון למורשת היהודית ברומא. מומלץ להזמין מראש כרטיסים ולחסוך את התורים הארוכים שיכולים להימשך שעות.

אתרים מרכזיים ברומא ב4 ימים

ניתן להספיק לראות את רוב האטרקציות המרכזיות של רומא ב4 ימים מלאים אך כדי להספיק צריך להתחיל את היום מוקדם ולהגיע לאתר הראשון כבר ב9 בבוקר כדי להספיק להגיע לפחות לעוד אטרקציה אחת בהמשך היום. מומלץ גם לרכוש כרטיסים לקולוסיאום ללא תור מראש, לוותיקן ולפורום ולשקול גם לרכוש סיורים שמקצרים את התור ועוקפים אותו וכך חוסכים המון זמן. 

דבר חשוב נוסף הוא להזמין מלונות מומלצים במרכז רומא וכך לחסוך זמן בנסיעות ארוכות. אז אלו אתרים מרכזיים ברומא חובה לראות? הנה כמה המלצות שיעזרו לכם.

רשימת אתרים מרכזיים ברומא

הקולוסיאום ברומא

אמפיתאטרון ענק ששימש לקרבות בין גלדיאטורים שהיו ברובם אסירים לבין בעלי חיים בעידן רומא העתיקה לפני יותר מ2000 שנה. הקולוסיאום ברומא הפך בהמשך לכנסיה ובית קברות. הקולוסיאום יפה מבפנים ומבחוץ ומומלץ להגיע לראות אותו מבחוץ גם בשעות הערב כשהוא מואר, במיוחד בתקופת הכריסמס. בתוך הקולוסיאום יש מיני מוזיאון עם מיצגים עתיקים. זמן השהיה בקולוסיאום הוא בדרך כלל שעה וחצי. מומלץ לשלב ביקור בקולוסיאום יחד עם ביקור בפורום הרומי שנמצא ממש ליד וכרטיס הכניסה לקולוסיאום כולל כניסה לפורום הרומי. מי שרוצה חוויה עוד יותר גדולה יכול להגיע לסיור תת קרקעי בקולוסיאום בלילה וביום שהוא מדהים ומומלץ מאוד. מומלץ לקנות כרטיסים לקולוסיאום מראש לחסוך ככה זמן וכסף. 

היכנסו לרכישת כרטיסים לכניסה מהירה לקולוסיאום במחיר מיוחד!

היכנסו לרכישת כרטיסים לקולוסיאום לסיור תת קרקעי בלילה במחיר מיוחד!

הפורום הרומי

נמצא סמוך לקולוסיאום ומהווה אחד האתרים ההיסטוריים החשובים ביותר ברומא. הפורום הרומי רומאנום שימש כמקום לאסיפות עם ודיונים, טקסים דתיים ואף סחר. בפורום הרומי תוכלו לראות מבנים מעניינים מאוד כולל קברו של יוליוס קיסר, שערים ומקדשים. כדאי מאוד להזמין כרטיסים מראש לפורום ולקולוסיאום בכרטיס משולב מוזל שעולה רק 21.5 יורו לשניהם כולל מדריך אודיו וחוסך לכם תור לשניהם.

היכנסו לרכישת כרטיס משולב במחיר מוזל!

מדינת הוותיקן 

כשמתכוונים אל אתרים מרכזיים ברומא מתכוונים תחילה את הוותיקן. מקום מושבו של האפיפיור. מדינה קטנה ועצמאית בתוך רומא שמהווה מוקד עליה לרגל לקתולים מכל העולם ומוקד תיירות גם לשאר הדתות. יש לא מעט אטרקציות בתוך הוותיקן כמו מוזיאון הוותיקן עם מספר אוספי אומנות מהנחשבים בעולם כאשר גולת הכותרת היא הקפלה הסיסטנית עם יצירות מדהימות ומפורסמות של מיכאלאנג`לו. תוכלו למצוא במוזיאונים גם יצירות של דה וינצ’י, טיציאן, רפאל ועוד. אמרתם אתרים מרכזיים ברומא אז התכוונתם לוותיקן.

אטרקציה מדהימה נוספת היא גני הוותיקן שהם גנים עם צמחייה עשירה, הכוללת ערוגות פרחים, עצים, מדשאות, פסלים, מזרקות ובריכות. כמו כן חובה לראות את כיכר סן פטרוס, כנסיית הוותיקן שנקראת גם בזיליקת סן פטרוס ועוד.

מומלץ להגיע מוקדם בבוקר לוותיקן או ב2 בצהריים כדי להימנע מתורים ארוכים, במיוחד בתקופת הכריסמס וימי ראשון. יש להגיע בלבוש צנוע. בימי ראשון בצהריים, למעט בקיץ מופיע האפיפיור בכיכר פטרוס הקדוש וצפוי עומס כבד.

הכניסה לאוצר הכנסייה ולכיפת הבזיליקה בתשלום. יציעו לכם במקום לא מעט סיורים מודרכים בתשלום לגני הותיקן ולמוזיאונים וכאן מומלץ להזמין סיור מודרך מראש באתר כי הוא נחשב זול ומהיר יותר. מומלץ לרכוש כרטיסים לוותיקן ללא תור ולמנוע מעצמכם תורים ארוכים.

היכנסו לרכישת כרטיס עוקף תור לגני הותיקן ולמוזיאונים במחיר מיוחד!

היכנסו לרכישת כרטיס עוקף תור לגני הותיקן ולקפלה הסיסטנית במחיר מיוחד!

היכנסו לרכישת כרטיס VIP עוקף תור לגני הותיקן, המוזיאונים ולקפלה הסיסטנית במחיר מיוחד!

פארק וילה בורגזה 

פארק ענק עם מספר כניסות שנחשב לאחד מהפארקים הגדולים ביותר ברומא. בפארק וילה בורגזה תוכלו לטייל ברגל או באופניים ואפילו בסגווי ולהנות מהרבה מאוד ירוק מכל פינה ומאגם מלאכותי. בפארק תוכלו למצוא מבנים קלאסיים, מזרקות ופסלים ובעיקר את גלריית וילה בורגזה, אחת מהגלריות המרשימות באירופה, שניתן להיכנס אליה בתשלום בקניית כרטיסים מראש בלבד וגלריות אומנות נוספות ויש גם נקודת תצפית על רומא. אם אתם מגיעים אל רומא עם ילדים תוכלו לקחת אותם למיני לונה פארק שיש בוילה בורגזה וכולל גם רכבת שנוסעת בפארק או לגן החיות שנמצא בפארק וניתן לקנות כרטיסים אליו במקום במחיר של 13-16 יורו לאדם.

היכנסו לרכישת כרטיס לגלריית בורגזה!

טירת סנטאנג’לו רומא

ביקור בטירת סנטאנג’לו הוא מסע מדהים לתוך ההיסטוריה של רומא. מה שהיה פעם שרידי טירת הקיסר אדריאן והקיסרים עד קראקאלה הוא עכשיו אחד האתרים העיקריים של רומא איטליה. טירת סנטאנג’לו מהווה גם נקודת תצפית יפה על רומא ויש בה מוזיאון עם יצירות אומנות וציורי קיר. מומלץ להזמין כרטיס עוקף תור במחיר מיוחד ולחסוך את התור הארוך. נמצא ליד הקולוסיאום ברומא ומומלץ לשלב בינהם.

היכנסו לרכישת כרטיס עוקף תור לטירה!

בזיליקת פאולוס הקדוש מחוץ לחומות

אחד מהמבנים הקדושים והחשובים ביותר לנצרות ברומא איטליה והיא קרויה על שמו של הקדוש פאולוס שהוא החשוב ביותר לנצרות אחרי ישו. הבזיליקה היא חלק ממדינת הוותיקן והיא שוכנת מחוץ לחומותיה של רומא הקדומה. מומלץ להגיע אל בזיליקת פאולוס הקדוש מחוץ לחומות אחרי ביקור במדינת הוותיקן, תחילה מוזיאון הוותיקן ומשם לגני הוותיקן ולקפלה הסיסטינית ובסוף להגיע אל בזיליקת פאולוס הקדוש אחרי שקניתם כרטיס מראש, עקפתם את התור וחסכתם לעצמכם שעתיים של המתנה בתור המתיש והמייגע.

היכנסו לרכישת כרטיס עוקף תור!

המוזיאון היהודי ובית הכנסת

נמצאים בגטו היהודי שנמצא במרחק הליכה של 10 דקות בערך מהקולוסיאום והפורום הרומי ומומלץ לשלב את שלושתם באותו יום. המוזיאון מציג פריטים עתיקים מההיסטוריה של יהודי איטליה וכולל תשמישי קדושה רבים, שחזור של בית כנסת עתיק, וסיור מודרך באנגלית או עברית בבית הכנסת המרהיב ביופיו שתוכלו לצלם בו. המוזיאון היהודי ברומא ובית הכנסת פתוחים בימים ראשון עד חמישי מ10 בבוקר עד 5 אחר הצהריים וביום שישי פתוח עד 2 בצהריים. בשאר הזמן בית הכנסת פתוח לתפילות בלבד. כניסה למוזיאון היהודי כולל סיור בבית הכנסת עולה 11 יורו. אחרי שסיימתם את הביקור תוכלו לסייר קצת ברובע היהודי ולאכול באחת המסעדות הכשרות ולקנות במאפייה או הסופרמרקט הכשרים.

מעלית הזמן ברומא

מעלית הזמן רומא איטליה לוקחת אתכם למסע מרגש שכולל את כל החושים. בתוך 45 דקות, האטרקציה הייחודית הזו מעבירה וממחישה לכם ודרכם 3,000 שנות היסטוריה רומית מפוארת ומרתקת. מחיר הכניסה הוא 12 יורו בלבד בהזמנה באתר והמקום יכול להתאים גם לילדים גדולים ונוער.

מעלית הזמן ברומא חוזרת לעבר ההיסטורי של רומא העתיקה בצורה הכי מוחשית שיש כאשר המושבים שלכם זזים בהתאם לקטע שמוצג ואתם אפילו נרטבים קצת. כל זה מעניק לכם תחושה שאתם באמת במסע מרתק בזמן וחווים את רומא בצורה הכי אמיתית שיש כאילו אתם באמת חוזרים אחורה בזמן ונמצאים ברומא העתיקה. דרך נפלאה וחוויתית ללמוד על רומא.

היכנסו לרכישת כרטיס מראש!

אתרים מרכזיים ברומא בחינם

הפנתיאון ברומא 

הפנתאון ברומא הוא מבנה עתיק שהוקדש לאלים ברומא ובעיקר ל12 האלים האולימפיים: זאוס, אפרודיטה, פוסידון, הרה, הסטיה, אתנה, אפולו, ארטמיס, דמטר, הפיסטוס, ארס והרמס. בגג מבנה הפנתיאון יש כיפה מיוחדת בקוטר של 43 מטר עם צוהר במרכזה בשם אוקולוס שדרכו נכנס אור אל חלל המבנה.

הפנתיאון נחשב לאחד מהאתרים המרהיבים ביותר ברומא והכניסה אליו היא לגמרי חינם ואין צורך להזמין מקום. הוא פתוח מ9 בבוקר ועד 6 בערב.

המדרגות הספרדיות 

אחד המקומות הטובים ביותר ברומא לתת לרגליים לנוח קצת ולספוג את כל האווירה האיטלקית היא המדרגות הספרדיות. אחד מהאתרים המרכזיים של רומא ובחגים נערכים שם מופעים וקונצרטים. האתר נקרא המדרגות הספרדיות בגלל שסמוך אליהן נמצא בניין השגרירות הספרדית. הוא נמצא ממש קרוב לוילה בורגזה ויש בו 138 מדרגות המחברות בין פיאצה די ספניה לבין כנסיית “טריניטה די מונטי”. יש לא מעט תיירים שאוהבים לשבת על המדרגות הספרדיות ולהשקיף משם. האכילה אסורה במקום ויש שוטרים שתפקידם הוא לשמור שלא יאכלו על המדרגות הספרדיות.

מזרקת טרווי 

אחת מהמזרקות היפות והרומנטיות ברומא שנקראת גם מזרקת המשאלות בגלל האמונה שניתן לבקש משאלה במזרקה ע”י זריקת מטבע לתוך מי המזרקה. עדיף להגיע למזרקה מוקדם בבוקר כשהיא לא עמוסה ולשתות שם את הקפה של הבוקר עם איזה מאפה טוב באחד מבתי הקפה מסביב למזרקה. בערב מזרקת טרווי עמוסה אך שווה להגיע ולראות אותה מוארת.

מזרקת טרווי, המזרקה הגדולה ביותר ברומא, היא ככל הנראה הידועה ביותר באמונות הטפלות והמסורות המקיפות אותה. לכאורה, אם אתה זורק מטבע עם יד ימין על הכתף השמאלית שלך, אתה תהיה עתיד לחזור לרומא יום אחד. אם אתה רוצה לקחת את זה צעד אחד קדימה, אתה יכול לזרוק שלושה מטבעות על הכתף שלך, אחד להבטיח את החזרה הבלתי נמנעת שלך לרומא, אחר מבטיח שתמצא אהבה, והשלישית שהאהבה שלך תוביל לנישואין.

פיאצה נבונה

נחשבת בעיני רבים לכיכר היפה ביותר ברומא ואחת מהאטרקציות היותר מתויירות בעיר. בכיכר ניתן לראות 3 מזרקות, כאשר המרכזית שבהן, היא מזרקת 4 הנהרות (נהר הדנובה, ריו דלה פלטה, הגנגס והנילוס), מזרקת המורו ומזרקת נפטון.

בשעות הערב ניתן לראות בפיאצה נבונה אמני רחוב ואפילו נגנים ולהקות וגם ציירים. סביב הפיאצה יש בתי קפה, מסעדות וגלידריות אבל רובן לא ברמה גבוהה.

פיאצה נבונה מציעה לכם סיור תת קרקעי מרתק מתחת לפיאצה. האצטדיון של Domitian מוסתר מתחת פיאצה נבונה כמו איזה אוצר קבור. אתר מורשת עולמית ייחודית זו של אונסק”ו היה מקום הקבע הראשון של רומא למשחקי גלדיאטור ואתלטים תחרותיים. עם כרטיס כניסה זה תוכלו להגיע לחלל תת קרקעי זה יחד עם מדריך שמע ולקבל חוויה מיוחדת.

היכנסו להזמנת כרטיס אונליין לסיור תת קרקעי ב-8 יורו בלבד!

אתרים מרכזיים ברומא בלילה

תוכלו למצוא עוד אתרים מרכזיים ברומא אבל אלו מספיקים בהחלט ונחשבים למתויירים ביותר ברומא ובכלל באיטליה. מומלץ להגיע לאתרים מרכזיים ברומא גם בלילה ובמיוחד בתקופת חג המולד ולראות אותם מוארים. יש לא מעט מסעדות מומלצות ברומא ובתי קפה שנמצאות ליד אתרים מרכזיים ברומא ומומלץ לשלב ארוחה טובה עם ביקור באתרים. אז אם חיפשתם מה יש לעשות ברומא קיבלתם את כל התשובות ואם יש לכם שאלות נוספות צרו איתנו קשר.