בדיקות קורונה ברומא באיטליה

בדיקות קורונה ברומא ובכלל באיטליה הן חובה לתיירים ישראלים לפני החזרה לישראל נכון לרגע כתיבת המאמר הזה. יש לבדוק לפני הטיסה את הוראות משרד הבריאות כדי להתעדכן כי ההוראות עלולות להשתנות מעת לעת.

כרגע משרד הבריאות מחייב בדיקות קורונה ברומא לפני עליה לטיסה לישראל, גם למחוסנים ומחלימים ובדיקה זו צריכה להיות במהלך 72 שעות לפני הטיסה חזרה לארץ. כדאי לעשות את הבדיקה בטווח של 48 שעות לפני כי במקרה של דחיה של כמה שעות בטיסה הבדיקה עדיין תהיה בתוקף.

בדיקות קורונה ברומא או בעיר אחרת באיטליה תוכלו לעשות במספר מקומות כמו שדה התעופה של אותה עיר באיטליה, בתי מרקחת, רופאים פרטיים, בתי חולים, הצלב האדום ומגוון מרפאות ומרכזי בדיקות.

מבחינת מחיר בדיקות קורונה ברומא או באיטליה זה משתנה בהתאם לסוג הבדיקה וזה מתחיל מ-20 יורו ומעלה. חשוב מאוד שתבקשו שתוצאות הבדיקה יהיו באנגלית ותבדקו תוך כמה זמן מתקבלות התוצאות.

טיול ברומא הזמן קורונה מצריך מכם היערכות אחרת ממה שהורגלתם בעבר. חשוב לבדוק מה החוקים לגבי עטיית מסכות מבחינת מקומות פתוחים וסגורים. חשוב להישמע להנחיות ולא להסתבך במדינה זרה.

אז כמובן בדיקות קורונה ברומא תצטרכו לעשות אחרי שכבר טיילתם קצת ויש דברים חשובים שכדאי לעשות בזמן הטיול ברומא.

ראשית כדאי לטייל בכמה שיותר מקומות פתוחים ומרווחים כמו פארק וילה בורגזה, גן התפוזים ברומא, סמטאות הגטו היהודי ובכלל לטייל בסמטאות רומא.

במידה ואתם רוצים ללכת גם אל מוזיאון הוותיקן ברומא מומלץ מאוד להזמין כרטיסים לוותיקן ללא תור כדי למנוע מצב שתצטרכו לעמוד בתור לקופה וכך תחסכו גם זמן וגם תשמרו על הבריאות שלכם.

הקולוסיאום ברומא הוא מקום פתוח ובטוח יותר מאשר מוזיאונים ברומא אבל גם כאן מומלץ להזמין כרטיסים לקולוסיאום ללא תור אונליין ולדלג על התור.

מבחינת אוכל, רומא מלאה בפיצריות רחוב ובתקופת הקורונה כדאי לקנות בפיצרייה ולאכול בחוץ ולא בפנים הפיצרייה. כך גם לגבי גלידריות, בתי קפה ומאפיות. פחות מומלץ לשבת במסעדות במקום סגור.

מבחינת תחבורה ציבורית ברומא עדיף להימנע כמה שיותר וללכת ברגל כמה שרק אפשר. תוכלו לקחת אוטובוס תיירים ברומא ולשבת למעלה בגג באוויר הפתוח, שם יותר בטוח מלשבת למטה.

כדי להיות קרובים לכמה שיותר אתרים מרכזיים ברומא מומלץ להזמין מלונות ברומא ליד המדרגות הספרדיות ומזרקת טרווי וכך להגיע ברגל ללא מעט אתרים ברומא וגם להיות קרובים למסעדות, פיצריות, גלידריות ולרחוב הראשי של הקניות.

כשאתם מחשבים את תקציב הטיול קחו בחשבון גם את המחיר של בדיקות קורונה ברומא איטליה ועשו סקר שוק על המחיר שיכול להגיע בקלות גם ל-60 יורו במקרה של בדיקות PCR.

רומא מחולקת לאזורים צהובים, כתומים ואדומים עם הנחיות והגבלות שונות לכל אזור. זה יכול לבוא לביטוי במה פתוח ומה סגור ומה הקיבולת שמותרת באתרים מרכזיים ומוזיאונים.

תהנו ברומא ושמרו על עצמכם.

  • המידע על בדיקות קורונה ברומא נכון לתחילת חודש יולי 2021. אין להסתמך רק עליו. יש לבדוק באתר משרד הבריאות וקופות החולים.