בזיליקת סן מרקו בוונציה

בזיליקת סן מרקו שצופה על כיכר סן מרקו בוונציה איטליה, מרכז השלטון והמסחר העתיק של ונציה היא קתדרלה מהמאה ה-9 והיא מהווה את אחת הדוגמאות החשובות ביותר של אדריכלות ביזנטית. היא מחוברת בצדה הדרומי אל ארמון הדוג’ה של ונציה. המבנה מתנשא לגובה של 43 מטר. קוד הלבוש בבזיליקה הוא צנוע, כלומר בגדים עם שרוול ארוך. היכנסו לרכישת כרטיסים ללא תור!

בזיליקת סן מרקו בוונציה הפכה לכנסייה בחזרה בשנת 828, כאשר כמה סוחרים הבריחו את גופתו של סן מרקוס ממצרים בחבית של שומן חזיר, כך לפחות לפי האגדה. המשימה הזאת הייתה מסוכנת משום שמלאך אמר לסנט מארק שונציה תהיה מקום המנוחה האחרון שלו, והמנהיגים הוונציאנים לא רצו שהמלאך יהיה שקרן. מאז אותה תקופה עלתה הכנסייה ונפלה ועלתה שוב. כיום, בזיליקת סן מרקו היא לא רק הכנסייה הטובה ביותר של ונציה, היא אחת הדוגמאות הטובות ביותר של האדריכלות הביזנטית בעולם.

בזיליקת סן מרקו מילאה תפקיד די חשוב במוסיקה של תקופת הרנסאנס וביצירת האסכולה הוונציאנית של התקופה הזאת, וזאת הודות לחללה הפנימי היחיד במינו ביציעי המקהלה שלו, המוצבים זה מול זה. האדריכלות הרחבה של בזיליקת סן מרקו חייבה פיתוח סגנון מוזיקלי, שינצל את אפקט ההד בצורה המיטבית ביותר, במקום לחפש דרכים לבטל אותו ולשם כך פותח סגנון הפוליכוראליות הוונציאני, הסגנון האנטיפונאלי המפואר, המציב קבוצות זמרים ונגנים להשמיע את תפקידיהם לעתים אלה מול אלה ולעתים בצוותא.

הסיור ייתן לכם פרספקטיבה על ההיסטוריה של הרפובליקה הוונציאנית, ותובנות לתוך הפאר של הבזיליקה הבוהקת שמכונה גם “כנסיית הזהב”. כמובן שזה מקום של פולחן, אבל לא רק זה. הוא זוהר בזכות פסיפסים נוצצים רבים שמכסים שטח של 8000 מ”ר שנעשו על ידי שכבת עלה של זהב 24 קראט על החלק האחורי של הזכוכית. הכנסייה כולה נראית מהבהבת לאור היום, וסביבכם פריטים מבריקים ויקרים שמוכיחים עד כמה הרפובליקה הוונציאנית האיטלקית הייתה אדירה ועשירה.

בזיליקת סן מרקו מגדל הפעמונים

תוכלו לראות בבזיליקה את מגדל הפעמונים שהוא למעשה מבנה נפרד ונחשב לגבוה, עם טיפוס לא פשוט בכלל (תכינו בקבוק מים לדרך) ושם דבר בתחום האדריכלות והעיצוב של ונציה. תוכלו לצפות בחלקים הפנימיים של המגדל והשעון ולהיחשף להיסטוריה המעניינת של מגדל הפעמונים.   חשוב לדעת שהמגדל הוא לא המגדל המקורי והוא מבנה חדש שנחנך רק במאה ה-20 במסגרת חגיגות יומו של מרקוס הקדוש.

אבל יותר חשוב מזה, זו היא אחת הנקודות הפופולריות ביותר לתצפית על מרכז ונציה (ביום יפה רואים מפה חלקים רבים מלגונת ונציה ולא רק את העיר המרכזית), ומרבית התיירים המטפסים למגדל זה מתעניינים בביצוע תצפית וסלפי עם הנוף של גגות העיר

בזיליקת סן מרקו כרטיסים כתובת

כאשר אתם קונים כרטיסים לבזיליקת סן מרקו ללא תור, הכרטיסים לא רק מאפשרים לכם לדלג על התור לכנסייה, אתם גם מקבלים סיור הליכה של שעה אחת עם מדריך מקומי באנגלית שיעניק לכם הדרכה עשירה ומעניינת על המקום וההיסטוריה שלו. הזמנת כרטיסים לבזיליקת סן מרקו מראש מאפשרת לכם להבטיח את מקומכם בבזיליקה כי מספר המקומות מוגבל ואתם עלולים להישאר בחוץ, במיוחד כשאר יש תורים ארוכים בסופ”ש, חגים לועזיים ובקיץ. תוכלו להכיר את האזור הזה וללמוד על החיים החברתיים והפוליטיים הוונציאנים במשך יותר מאלף שנים. משך הביקור בבזיליקה הוא שעה וחצי עד שעתיים. מומלץ באופן כללי לקנות כרטיסים מראש אל אטרקציות בונציה ולחסוך זמן.

היכנסו לרכישת כרטיסים ללא תור!

שעות הפתיחה של הסיור הן ימים שני עד שבת ב-12:00. יש להגיע 15 דקות לפני.

כתובת: Piazza San Marco, 328, 30100 Venezia VE, איטליה

ביקורות של אנשים שרכשו כרטיסים אל בזיליקת סן מרקו בוונציה כולל סיור דרך האתר:

  1. הסיור היה מושלם בשבילי ובשביל אמא! המדריכה הייתה מדריכת טיולים מושלמת, והיה לה כל כך הרבה ידע לחלוק על סן מרקו ועל ההיסטוריה העשירה. ממליצה לכל מי שמגיע אל ונציה.
  2.  הבזיליקה הייתה נהדרת ומדריכת התיירים הייתה מצוינת ואינפורמטיבית. מומלץ להזמין כרטיסים מראש.
  3.  סיור מעולה. המדריך היה מאוד מקצועי ומעניין ואנגלית שלו הייתה מצוינת. ובכן שווה את הכסף. ממליצים בחום.
  4.  המדריך שלנו היה בעל ידע רב ונתן תובנות גדולות רבות על המקום ועל העיצוב בהיבטים שונים של הכנסייה. היה פשוט מושלם.
  5.  טיול מיוחד מאוד לבזיליקת סן מרקו. אינפורמטיבי מאוד, עם מדריך עם הרבה תשוקה וידע. למדתי ונהנתי מאוד.
  6.  אתר קל וידידותי למשתמש!  המדריך היה טוב  וכך גם האנגלית שלו. זו דרך מצוינת לנווט בבזיליקה מדהימה עם כל המידע החשוב! הייתי בהחלט ממליץ על זה.
  7.  הסיור מודרך היה פנטסטי, תודה גדולב למדריך שלנו שהיה בהחלט מעולה. הצלחנו לדלג על התור (הגדול) בזכות ההזמנה שלנוב- Tiqets, נכנסנו ישר פנימה ואז היינו מסוגלים אפילו לשבת בבזיליקה שבה נאמר לנו לא היה המצב עבור רוב הקבוצות. ממושבינו היינו יכולים להקדיש זמן כדי לשמוע את המדריך מדבר על הבזיליקה בנוחות (במיוחד בחום!). ההדרכה היתה ממש מעניינת והאנגלית של המדריך היתה מושלמת. התענגנו על כל נקודה, וגם דילגנו על התור כדי להגיע אל המזבח ולכל החלקים המעניינים ביותר! ציון 10 מתוך 10 ממליץ בחום.
  8.  בהתחלה הזמנו את זה רק כדי לדלג על התור אבל בסוף זה התברר כסיור נחמד מאוד. המדריך היה מלא תשוקה וידע. 
  9.  זה היה ביקור מדהים, בלי לעמוד בתור ועם מדריך טוב מאוד ומקצועי.
  10.  המדריך היה מצוין. היה לו כל כך הרבה מידע לחלוק, והיה לו דרך מעניינת להסביר דברים. איזה מקום מדהים.