גלריית אופיצי

גלריית אופיצי היא מוזיאון לאמנות בפירנצה איטליה והיא נפתחה לקהל הרחב בשנת 1765. לא סתם מוזיאון אלא אחד המוזיאונים הידועים והעתיקים ביותר בעולם והוא מכיל יצירות אמנות רבות שרובן נאספו על ידי משפחת מדיצ’י, פטרונית האמנות החשובה ביותר של הרנסאנס האיטלקי. המבנה של גלריית אופיצי נחשב על ידי חוקרי אדריכלות רבים לאחד המבנים המרשימים ביותר בעולם ומקרה מבחן חשוב גם בהתפתחות התכנון העירוני במאה ה-16. טיול לגלריה המפורסמת של פירנצה שנקראת גלריית אופיצי באיטליה הוא כמו טיול דרך ההיסטוריה של הרנסנס. עם פריטי אמנות נדירים של רפאל, מיכלאנג’לו, דורר, רמברנדט וטיטיאן, אתם הולכים למצוא גאון אמנותי בכל פינה בגלריה, במיוחד בשמונה חדרים חדשים המוקדשים לקרווגיו. רוב היצירות מוצגות באולמות תצוגה שבתוך המבנה אך באכסדרות שבקומת הקרקע הפתוחה ניצבים פסלים של בני משפחת מדיצ’י.

האודיסיאה של הרנסנס שלכם מתחילה עם אמנים מוקדמים, דרך מופתים כמו דה וינצ’י ורפאל, ונעה לעבר הבארוק עם יצירות מופת של מיכלאנג’לו, קרווגיו ועוד. כלל שתלכו עמוק יותר בתוך גלריית אופיצי, תוכלו להבחין בשינויים בסגנונות, מן המדונה הגברית של ג’וטו אל הגרסה העדינה יותר של פיליפו ליפי. נוכחותו של ליפי לא רק מורגשת על הקירות, הוא לימד את בוטיצ’לי שהולדתם של ונוס ופרימוורה נמנית עם אינספור הנקודות. אחרים כוללים את הערצתו הלא שלמה של ליאונרדו דה וינצ’י, אך מרתקת, של המאגי, דוני טונדו של מיכלאנג’לו (הפלורנטינאים אהבו ציורים מעגליים), ובדיוקן האינטימי של שני אנשי מדיצ’י: האפיפיור ליאו X ודודנו, האפיפיור העתידי קלמנט השביעי ועוד. גלריית אופיצי היא מחסן רב עוצמה של יצירות מופת רנסנס. מבחינת אתרים בפירנצה זה לגמרי אתר חובה.

בשנת 1993 נפגע חלק מן הגלריה מפיצוץ מכונית תופת ברחוב סמוך. הפיצוץ, שבוצע כנראה על ידי המאפיה, פגע בחלק מהמבנה ובמספר פסלים אשר שוחזרו אך מספר פרסקאות ניזוקו קשה ולא ניתן היה לשחזר אותם, אך עדיין יש הרבה מה לראות בגלריה ומידי שנה מגיעים אל גלריית אופיצי למעלה ממיליון מבקרים. בשנת 2006 שופצה הגלריה והורחבו חללי התצוגה בגלל הכמות הגדולה של יצירות האומנות. יש לא מעט מלונות מומלצים בפירנצה שקרובים לגלריה. 

גלריית אופיצי הזמנת כרטיסים מחיר

כרטיסים לגלריית אופיצי מבוקשים מאוד ונגמרים מהר ולכן מומלץ להזמין אותם מראש כדי לא להישאר בחוץ או להיתקע בתורים ארוכים. לאחר הזמנת כרטיסים אונליין תקבלו אותם ישירות לסלולרי ולמייל ותוכלו להציגם בכניסה באמצעות הסלולרי אחרי שעקפתם את התורים הארוכים לקופות. מחיר כרטיס החל מ-20 יורו, ילדים עד גיל 18 חינם. כניסה לנכים עם מלווה חינם.

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

יש אפשרות להגיע אל סיור מודרך של שעה וחצי עם מדריך מקצועי באנגלית בקבוצה קטנה במחיר של החל מ-39 יורו בלבד.

היכנסו להזמנת סיור כולל כניסה ללא תור לגלריה!

שעות פתיחה ופעילות: ימים שלישי עד ראשון 08:15-18:50, בימי שני סגור. מומלץ להגיע מוקדם בבוקר או בשעות אחר הצהריים עם כרטיסים שהזמנתם מראש.

כתובת הגלריה: Piazzale degli Uffizi 6, 50122, Florence

המלצות של אנשים שהזמינו כרטיסים אל גלריית אופיצי אונליין:

  1.  אספנו כרטיסים במהירות והגענו לפני הזמן. תור ארוך לביטחון אבל זה עבר מהר מאוד.
  2. בגלריה אופיצי יש כמה מעבודות האמנות המפורסמות ביותר בעולם. התקרות הם פשוט מדהימים וגלריות ארוכות מאוד איטלקי או אפילו הרומית העתיקה באווירה. הגלריות האחרות זקוקות לעדכון כיוון שיש משהו שמפריע לאמנות היפהפייה! הציורים מתקופת הרנסנס הם חסרי גיל, מודרניים והם מעבר לכל אופנה, אבל חללי הגלריה צריך שיפוץ גדול. עם זאת, אם אמנות אמיתית זה מה שאתה מחפש אתה לא תהיה מאוכזב. ג’וטו, בוטיצ’לי, רפאל היו המועדפים שלי! השימוש בעלה זהב באמת מדהים.
  3. אל תחמיצו את ההזדמנות לבקר את אופיצי כאשר אתם בפירנצה. להזמין כרטיסים מראש זה כל כך קל וחובה כדי להימנע מתורים.
  4. הזמנו בשעות אחר הצהריים בשעה 15.30, וזה היה הזמן המושלם לביקור. יש משרד כרטיסים נפרד למי שהוזמן מראש ולא היה שם אף אחד אז זה לקח רק דקות כדי לקבל את הכרטיס.
  5. להגיע לשם מוקדם יש תור אפילו להזמנות. אני אוהב מוזיאונים אז נהניתי. הייתי שם במשך 3 שעות והיה שווה כל רגע.