גלריית בררה לאמנות

גלריית בררה לאמנות במילאנו איטליה שנקראת גם פינקוטקה די בררה ונוסדה ב-1950 היא אחת מגלריות האמנות העשירות ביותר באיטליה והיא ממוקמת בארמון יפה מהמאה ה-17 בלב רובע בררה התוסס. המבנה משמש גם כבית ספר לאומנויות. מי שמחפש אתרים מרכזיים במילאנו או מוזיאונים ואוהב ציור ואמנות יוכל להנות מהמקום.

גלריית בררה לאמנות של מילאנו נבנתה על שרידי מנזר אומילטי מהמאה ה-14, ששימש כבית ספר על ידי הנוצרים. עכשיו, זו אחת הגלריות הטובות ביותר במילאנו ובכלל באיטליה, יש בה ציור מפורסם של הנשיקה של הייז ועוד יצירות מופת מהמאה ה-19. תוכלו לקבל גישה מהירה לעולם מרתק של אמנות מדהימה. בכניסה יציעו לכם לרכוש ספר הדרכה על המקום ואנחנו ממליצים לרכוש אותו אם אתם ממש חובבי ציור כי הוא עוזר מאוד כשמסתובבים בגלריה.

היכנסו לרכישת כרטיסים ללא תור!

אתם כנראה כבר מכירים את נשיקה, זו אחת היצירות המפורסמות ביותר של האמנות איטלקית מהמאה ה-19. אבל יש כל כך הרבה יותר להציע לגלריית בררה מאשר רק ציור נשיקה אחד והיא עמוסה בלמעלה מ-500 ציורים המציגים את מיטב הרומנטיקה האיטלקית. ציור מפורסם נוסף הוא מריה וישו העולל עם מלאכים (La Vergine con il Bambino e Santi) של דלה פרנצ’סקה. התמונה הוזמנה על ידי פדריקו דה מונטפלטרו (Montefeltro), שליט אורבינו והיא מתארת את מריה יושבת על כס, מוקפת קדושים ומלאכים, כאשר על ברכיה מונח ישו העולל ולשמאלה כורע ברך הדוכס פדריקו, עטוי שריון נוצץ. תמונה זו מהווה שיא ביצירתו של הצייר המפורסם דלה פרנצ’סקה באורבינו.

 תוכלו לראות בגלריה עוד הרבה יצירות יקרות של אנדריאה מנטניה (ישו המת), ג’ובני וג’נטילה בליני (הפייטה), טינטורטו שהיה צייר ונציאני (מציאת גופתו של מרקוס הקדוש), ואן דייק, גויה, קרוואג’ו וטיטיאן, יש כאן מספיק כדי לספק את המעריץ האמנותי הנלהב ביותר ובטח חובבי אמנות רגילים.

אתם יכולים גם להציץ לתוך מעבדת השחזור (דרך חלונות זכוכית) שעושה עבודה מדהימה ולראות את העבודה הבלתי נלאית בשחזור ושמירה על יצירות מופת אינספור של הגלריה המרהיבה. יש אנשים שיכולים להסתכל על זה שעות.  אז אם את או אתה חיים ונושמים רומנטיקה או שאתם להוטים על אמנות, יש הרבה מה לראות וממה להתפעל בגלריה. אם אתם חובבים של אמנות הרנסנס האיטלקי, לא לפספס את המקום הזה. אחרי שתסיימו את הביקור בגלריה תוכלו להסתובב באזור ולכנות מבתי קפה טובים וחנויות ולאכול ארוחת צהריים איטלקית טובה.

גלריית בררה לאמנות כרטיסים מחיר

גלריית בררה לאמנות שנקראת גם פינקוטקה די בררה פופולרית ולכן מומלץ להזמין מראש כרטיסים עוקפי תור ולחסוך זמן במתנה לתורים הארוכים שעלולים להיות, במיוחד בסופי שבוע, חגים לועזיים ובקיץ ביולי אוגוסט. ניתן להציג את הכרטיס באמצעות הסלולרי לאחר הקניה ואין צורך להדפיסו. מחיר כרטיס החל מ-12 יורו. ילדים ונוער עד גיל 18 נכנסים חינם. בימי ראשון הראשונים של כל חודש הכניסה חינם. שעות פתיחה: שלישי עד ראשון 8:30-19:15, ביום שני סגור. מומלץ להגיע מוקדם. זמן השהיה במקום הוא בסביבות שעתיים.

היכנסו לרכישת כרטיסים ללא תור!

כתובת: Palazzo di Brera – Via Brera, 28 – 20121 Milano

איך מגיעים?

מטרו: M1 to Cairoli, M2 to Lanza, or M3 to Montenapoleone

אוטובוס: Line 61 to Monte di Pietà or Pontaccio or line 57 to Forobuonaparte

חשמלית: Lines 1, 2, 12, or 14 to Cusani or line 4 to Lanza