המדרגות הספרדיות רומא

המדרגות הספרדיות רומא
המדרגות הספרדיות רומא

המדרגות הספרדיות רומא זה אחד המקומות הטובים ביותר ברומא לתת לרגליים לנוח קצת ולספוג את כל האווירה האיטלקית היא המדרגות הספרדיות. אחד מהאתרים המרכזיים של רומא ובחגים נערכים שם מופעים וקונצרטים והאזור מואר כולו ומלא בהרבה מאוד תיירים ומקומיים שנהנים מהאווירה המיוחדת. האתר נקרא המדרגות הספרדיות בגלל שסמוך אליהן נמצא בניין השגרירות הספרדית. הוא נמצא ממש קרוב לפארק וילה בורגזה ויש בו 138 מדרגות המחברות בין פיאצה די ספניה לבין פיאצה טריניטה די מונטי וכנסיית “טריניטה די מונטי”. יש לא מעט תיירים שאוהבים לשבת על המדרגות הספרדיות ולהשקיף משם. האכילה אסורה במקום ויש שוטרים שתפקידם הוא לשמור שלא יאכלו על המדרגות הספרדיות. המדרגות הספרדיות נבנו בין השנים 1723-1725 ביוזמתו ובמימונו של הדיפלומט הצרפתי, סטפנו גופייר. כדי לקשר בין השגרירות הספרדית עם הכנסייה, לכן הן גם נקראות המדרגות הספרדיות. במהלך השנים הן עברו שיפוץ, כמו הרבה אתרים מרכזיים ברומא ומצבן היום טוב מאוד ואפשר לטפס עליהן בבטחה. בתחתית המדרגות תוכלו להתרשם מפסל הסירה של פייטרו ברניני ובנו ג’ובאני לורנצו ברניני וגם ממזרקת הסירה הישנה שנקראת הברקאצ’ה.

המדרגות הספרדיות רומא הוא אתר מרכזי מאוד וחינמי באיטליה שלא תמצאו בו עתיקות או ציורים של ציירים מפורסמים אבל יש לו את הקסם והסטייל שלו . תוכלו לראות שם במהלך היום כולל בערב הרבה מאוד אנשים צעירים שיושבים על המדרגות בחוסר מעש ורק רוצים לנוח ולהתבונן מלמעלה. ליד המדרגות הספרדיות רומא יש מסעדות, בתי קפה וגלידריות ונחמד להסתובב שם גם בלילה. במעלה המדרגות תקבלו תצפית מרהיבה על רומא ובהחלט שווה לטפס 138 מדרגות כדי להנות מהנוף שנשקף מלמעלה.

המדרגות הספרדיות רומא איטליה נחשבות למקום מאוד מרכזי והרבה תיירים מזמינים מלונות ברומא ליד המדרגות הספרדיות רומא וזאת בגלל הקרבה לאתרים אחרים כמו מזרקת טרווי והקרבה היחסית אל אתרים מרכזיים ברומא כמו הקולוסיאום שנמצא במרחק של 20 דקות הליכה בערך ואל הפורום הרומי רומאנום. בקרבת המדרגות הספרדיות רומא תמצאו גם מסעדות ברמה גבוהה, פיצריות מעולות וגם גלידריות מצוינות.

תוכלו להנות גם מהתענוג של קניות ברומא כי המדרגות הספרדיות קרובות לרחוב ויה דל קורסו שזה רחוב עם הרבה חנויות של רשתות גדולות כמו זארה ודיסני וגם תוכלו לטייל ואולי גם לקנות משהו אם יש לכם מספיק כסף ברחוב ויה קונדוטי שזה רחוב קניות מפורסם שיש בו מותגים יוקרתיים מאוד כמו ארמני וקרטייה. אז הכינו את הארנקים.

המדרגות הספרדיות רומא מפה כתובת