הקולוסיאום ברומא

הקולוסיאום ברומא הוא האמפיתיאטרון הגדול ביותר לבידור ששימש בתקופת האימפריה הרומית לקרבות גלדיאטורים שנערכו בין אסירים בכלא הרומי לבין אסירים אחרים ולחיות, מול קהל רומאי משולהב שכלל גם עניים וגם עשירים שקיבל “לחם ושעשועים” מהשליט הרומאי לפני יותר מ200 שנה. הקולוסיאום הפך בהמשך לכנסיה ואחר כך לבית קברות. הקולוסיאום יפה מבפנים ומבחוץ ומומלץ להגיע לראות אותו מבחוץ ומבפנים בסיור לילה גם בשעות הערב כשהוא מואר. הקולוסיאום נמצא ברשימת אתרים מרכזיים ברומא שחובה לבקר בהם.

בקרבת הקולוסיאום מסתובבים שחקנים לבושים בבגדי גלדיאטורים שממש מתעלקים על תיירים כדי להצטלם איתם. אם תסכימו הם יבקשו מכל אחד מכם בערך 10 יורו ויותר עד זה שהם הצטלמו אתכם. מומלץ פשוט להתעלם מהם ולהמשיך הלאה, אלא אם כן תרצו להצטלם ולשלם.

הקוליסאום ברומא
הקולוסיאום ברומא
הקולוסיאום ברומא כרטיסים

הדרך הזולה ביותר לבקר בקולוסיאום היא לרכוש כרטיס סטנדרטי משולב אשר יאפשר לך כניסה אל הקולוסיאום ואל הפורום הרומי וגבעת פלאטין שנמצאים בקרבת מקום. זה יאלץ אתכם לחכות המון זמן בתור לקניית כרטיסים לקולוסיאום. אתם יכולים להתחיל קודם כל בפורום הרומי ואח”כ להגיע לקולוסיאום כי התור לכרטיסים בפורום הרומי קצר יותר או להזמין ישירות כרטיס עוקף תור לקולוסיאום והפורום הרומי מכאן. ניתן לקבל את הכרטיסים למייל, SMS או להציג אותם באמצעות אפליקציה.

אם יש לכם את הזמן ועוד קצת כסף, הדרך הטובה ביותר לבקר בקולוסיאום היא סיור מודרך. אתם תוכלו לראות מקומות שמחזיקי כרטיס רגיל לא מקבלים גישה אליהם. כמו כן תוכלו ללמוד באמת ולחוות את מה שקרה בקולוסיאום בתקופת הגלדיאטורים ולא סתם לסייר מבלי לקבל מידע. באזור בקולוסיאום יחכו לכם הרבה מוכרי סיורים וכרטיסים אבל כרטיסים מוזלים רגילים עוקפי תור וכרטיסים לסיורים מומלץ ניתן לקנות באינטרנט גם כאן.

הקולוסיאום ברומא כרטיסים רגילים

כרטיס רגיל מאפשר לכם להסתכל על הקולוסיאום מלמעלה, להבדיל מסיור תת קרקעי שבו אתם נמצאים מאחורי הקלעים של הקולוסאום. הטבעת הראשונה של הקולוסיאום מאפשרת לכם להסתכל מקרוב על רשת מנהרות הזירה. בטבעת השלישית של הקולוסיאום תגיעו לאחד המקומות המעטים שבהם עדיין ניתן לראות חלקים מהקירות החיצוניים המקוריים של הקולוסיאום. השאר נלקחו ונמכרו לאחר נפילת רומא.

בתוך הקולוסיאום יש מיני מוזיאון עם מיצגים עתיקים מתקופת האימפריה הרומית כולל הסברים כתובים על כל המיצגים ועל קרבות הגלדיאטורים שהתרחשו באותה תקופה בקולוסיאום. לראות את המקום ההיסטורי הזה שמתוחזק יפה ונשמר עד היום אחרי לא מעט שיפוצים ועבודות תחזוקה, זה משהו שחייבים לעשות ברומא ולחוות את ההיסטוריה מול העיניים שלכם. אפשר אפילו לדמיין קרבות גלדיאטורים. כל הביקור לרוכשי הכרטיס הרגיל הוא בערך שעה עד שעה וחצי.

היכנסו לרכישת כרטיס עוקף תור!

סיור קולוסיאום תת קרקעי בלילה

סיור תת קרקעי של הקולוסיאום ברומא בלילה הוא חוויה אחרת לגמרי וגם אם ביקרתם בקולוסיאום בעבר ביום זה ממש לא אותו דבר. נכנסים לסיור בקולוסיאום כאשר הוא סגור למבקרים רגילים ומקבלים סיור VIP והזדמנות לבקר במסדרונות המחתרת שלה, בזירה ובטבעת הראשונה של אזור הישיבה. אתם תראו את הפלא של הציוויליזציה הרומית העתיקה עם מדריך בלילה בקבוצה מצומצמת ובהרבה יותר שקט מביקור יומי.

תוכלו לראות את האמפיתיאטרון הגדול ביותר שנבנה אי פעם בלילה עם מדריך שיעשיר את הידע שלכם. תבקרו במחתרת, שם בתוך רשת מחתרתית משוכללת של מנהרות, כלובים וחדרי החזקה מתחת לרצפת הזירה, גלדיאטורים ובעלי חיים נשמרו לקראת “ההופעות” שלהם. תקשיבו לסיפורי ההיסטוריה של הקולוסיאום ברומא ותלכו בעקבות הגלדיאטורים.

הקולוסיאום ברומא בלילה
הקולוסיאום ברומא בלילה

קרקעית הזירה של הקולוסיאום ברומא נעלמה, רוב המרתף חשוף לחלוטין ודשא גדל במקום שבו היו מנהרות וכלובים. עם זאת, חלק גדול מהמבנה המחתרתי מסביב לשפה החיצונית של הזירה נשאר במצב טוב למדי כולל הרצפה המקורית בחלק מהחדרים השמורים לגלדיאטורים. חלקים מסוימים של המחתרת של קולוסיאום שוחזרו, כמו המעליות שפעם לקחו את החיות והגלדיאטורים עד הזירה, כדי להבין איך הדברים פעלו באותה תקופה. דבר נוסף שיכול לעזור לכם להבין מה התרחש כאן זה חושך, אבל לא חשוך לגמרי כפי שהיה פעם כאשר רצפת הזירה חסמה כמעט את כל האור אבל מספיק חשוך כדי להיות מסוגל לדמיין מה קרה פה לפני 2,000 שנה.

סיור קולוסיאום בלילה מאפשר למבקרים גישה אל לא מעט מקומות שסגורים בפני בעלי כרטיס רגיל. זה קצת כמו מעבר אל מאחורי הקלעים לתוך ההיסטוריה של הקולוסיאום והגלדיאטורים. הסיור אורך כשעה ורבע. תוכלו להזמין את הסיור דרך חברת טיולים פרטית אך המחיר יהיה מאוד גבוה. מומלץ להזמין דרך האינטרנט ולהבטיח את מקומכם בסיור שמוגבל ל25 אנשים.

הסיור התת קרקעי בקולוסיאום מתחיל על רצפת הארנה, הידועה גם בשם הבמה. הבמה היא למעשה תוספת חדשה יותר לקולוסיאום ונראית כמו רצפת הזירה המקורית שפורקה לפני מאות שנים, אבל היא עדיין מציעה נקודת תצפית ייחודית של הקולוסיאום שאתם לא מקבלים כאשר אתה מזמינים כרטיס רגיל לקולוסיאום ויכולים לצפות רק מלמעלה.

במהלך הסיור הלילי בקולוסאום נכנסים לזירה דרך שער המוות שזה היה השער שדרכו עברו הגופות של גלדיאטורים אחרי מותם וזה אירוע מצמרר ועוצמתי. כל זה מלווה בסיפורים מרתקים על מה עבר על הגלדיאטורים שנלחמו ומתו במקום שבו תדרכו במהלך הסיור.

אם כבר הגעתם לרומא ושילמתם על טיסה ומלון מרכזי טוב כדאי לכם להשקיע עוד קצת בסיור לילה תת קרקעי VIP ולשדרג לגמרי את החוויה שלכם מהטיול ברומא ולחזור עם הרבה סיפורים מעניינים.

היכנסו להזמנת כרטיס לסיור VIP בלילה!

היכנסו להזמנת כרטיס לסיור ביום!

ניתן לקבל את הכרטיסים למייל, SMS או להציג אותם באמצעות אפליקציה.