הקפלה הסיסטינית כרטיסים

הקפלה הסיסטינית או בשם השני שלה הקפלה הסיקסטינית היא כנסיה שממוקמת במתחם ארמון האפיפיור שבקריית הוותיקן ברומא, ליד מוזיאון הוותיקן ומתחם גני הוותיקן הסמוכים. הקפלה הסיסטינית ידועה בציורי הקיר שיצרו בה אמנים איטלקים מובילים ומפורסמים בתקופת הרנסאנס, ביניהם ידועים, בעיקר הפרסקו על תקרת הקפלה ופרסקו “יום הדין” שצייר מיכלאנג’לו במחצית הראשונה של המאה ה-16. פירוש השם הוא “הקפלה של סיקסטוס” על שם האפיפיור שבימיו נבנתה הקפלה.

הקפלה הסיסטינית הוא אתר חובה ברומא ומשלים את הביקור בוותיקן יחד עם מוזיאון הוותיקן כאשר 2 האתרים הללו מציגים אוצר אמנות נדיר ואחד הגדולים והמפורסמים בעולם. תוכלו להגיע לכאן ולהתפעל מציורי קיר ענקיים ומדהימים של מיכאלאנג’לו שיצר יותר מ-300 דמויות על שטח של יותר מ-500 מ”ר של תקרה שתגרום להם להסתחרר מרוב היופי שתגלו בה.

תיאור הקפלה הסיסטינית

הקפלה הסיסטינית היא למעשה מבנה מלבנים מלבני. בחלק החיצוני לא תמצאו עיטורים וקישוטים כמו מבנים אחרים מסוף תקופת ימי הביניים ומתחילת הרנסאנס האיטלקי. הכניסה אל הקפלה היא מתוך ארמון האפיפיור, ובדיוק בגלל זה אין במבנה הקפלה חזית או דלתות הפונות לכיוון החוץ. חלל הקפלה מחולק לשלושה מפלסים. החלל תחתון משמש כמעין מרתף ויש בו חלונות קשתיים ודלת המובילה אל החצר.

החלל המרכזי של המבנה – הקפלה, נמצא מעל החלל התחתון. מידות החלל עוצבו על פי מידות בית המקדש הראשון בירושלים. בחלל נקבעו שישה חלונות גדולים וקשתיים בכל אחד מקירות האורך של הקפלה ו-2 ברוחבה. כמה מחלונות אלו נחסמו במהלך השנים. החלל העליון משמש כחלל מגורים לשומרים. הוא נבנה בתחילה כחלל פתוח אך כוסה בגג רעפים במהלך השנים בשל העובדה שגרם לרטיבות שבקפלה.

החלל הפנימי של הקפלה חולק על ידי מחיצה. בתחילה, הוקמה המחיצה באמצע החלל, אולם היא הוזזה במשך הזמן. בשנת 1519 נתלו בקפלה שטיחי קיר הארוגים על פי עיצובו של רפאל. בקפלה צוירו, בתקופה של 11 חודשים שני מחזורים של פרסקאות המתארים אירועים מחיי משה ומחייו של ישו. פרק הזמן שבו צוירו הציורים נחשב קצר מאוד יחסית לעבודה שנעשתה. בשנת 1534 אילץ האפיפיור קלמנס ה-7 את הצייר מיכלאנג’לו לצייר את קיר המזבח של הקפלה הסיסטינית ולתאר בו את יום הדין. מיכלאנג’לו צייר פרסקו מדהים עם 314 דמויות מאורגנות להפליא ומילא את רצון האפיפיור באופן מושלם. 

הקפלה הסיסטינית הזמנת כרטיסים

אם רוצים להספיק לראות את כל מה שיש למדינת הוותיקן להציע כולל הקפלה הסיסטינית צריך לרכוש כרטיסים לוותיקן ללא תור כולל לקפלה הסיסטינית מראש אונליין וכך לחסוך לעצמכם עמידה ארוכה מאוד בתור, שיכולה להימשך לעתים גם שעות. רכישת כרטיסים מראש מאפשרת לכם לדלג על התור ולהיכנס ישר פנימה בלי שום בעיה בהצגת הכרטיס שרכשתם. ניתן להציג את הכרטיס באמצעות הסלולרי שלכם ואין צורך להדפיסו.  מחיר כרטיס משולב מוזיאון הוותיקן ללא תור עם הקפלה הסיסטינית החל מ-28 יורו ברכישה אונליין באתר. תוכלו לרכוש כרטיס עם מדריך אודיו שיעזור לכם מאוד וייתן לכם המון מידע על הקפלה ומוזיאון הוותיקן. יש להגיע אל מדינת הוותיקן בלבוש צנוע, אחרת לא תורשו להיכנס.

היכנסו לרכישת כרטיס עוקף תור!

הקפלה הסיסטינית שעות פתיחה

שעות הפתיחה של הקפלה הן ימים שני-שבת 09:00-18:00 כאשר ניתן להיכנס עד 16:00. ביום ראשון סגור. השעות הכי טובות להגיע את הקפלה הסיסטינית הן מוקדם בבוקר ב-8:30 לפני הפתיחה או אחר הצהרים ב-15:00 או ב-15:30. בין ה-26 באפריל ל-25 באוקטובר, הוותיקן יהיה גם פתוח בימי שישי בין השעות 19:00-23:00, עם כניסה אחרונה בשעה 21:30.