מוזיאון הוותיקן

מוזיאון הוותיקן הוא אחד מהמוזיאונים הגדולים והמפוארים בעולם ורבים נוהרים אליו כדי לחזות ביצירות אומנות נדירות ומרשימות. מוזיאון הוותיקן שנמצא במדינת הוותיקן, מקום מושבו של האפיפיור, הוא אחד האתרים המרכזיים ברומא ואחד המפוארים שבהם. הקולוסיאום ברומא והפורום הרומי מהווים גם אתרים חשובים אך מוזיאון הוותיקן הוא אתר חשוב יותר ומעשיר יותר מבחינת תרבותית ואומנותית והביקור בו יותיר בכם רושם והתפעלות רבים. יש להגיע למדינת הוותיקן בלבוש צנוע ומכובד.

מוזיאון הוותיקן יכול להיות מהנה ומעשיר אך הדרך אליו או יותר נכון התור אליו יכול להיות סיוט לא קטן שיכול להימשך שעות. לכן מומלץ לרכוש מראש כרטיס עוקף תור למוזיאון הוותיקן, אפשר גם בשילוב עם גני הוותיקן ועוד אתרים מרכזיים ברומא כמו הקפלה הסיסטינית וכך לחסוך לכם זמן המתנה ארוך ומורט עצבים. בכל זאת, הגעתם לרומא כדי להנות ולא כדי להתענות בתורים ארוכים, במיוחד בקיץ כשחם מאוד והתורים מגיעים לקילומטר. בחגים הנוצריים וכל יום ראשון אחרון של החודש הכניסה למוזיאון הוותיקן היא חינם אבל התורים מאוד מאוד ארוכים ועדיף לא להתקרב לאסור בכלל. בכל ביקור שלכם בוותיקן בכל זמן אנחנו ממליצים להגיע מוקדם ככל האפשר ואפילו חצי שעה לפני הפתיחה. היכנסו לרכישת כרטיס עוקף תור!

מוזיאון הוותיקן בכריסמס Myitaly.co.il
מוזיאון הוותיקן – מה חובה לראות

מה חובה לראות במוזיאונים של הוותיקן? תכלס, תלוי את מי שואלים, כי לכל אחד יש טעם אחר ולכל אחד חשוב לראות את מה שהוא ספציפית אוהב. יש כאלה שיעדיפו לראות ציורים מתקופה מסוימת כמו הרנסנס ואחרים יעדיפו לראות פסלים מאותה תקופה או מתקופה אחרת שיש כמה נקודות עיקריות במוזיאונים של הוותיקן שאף אחד לא צריך לפספס כמו סיסטינה קפלה , את מלאכתו של מיכלאנג’לו, גם את בית הספר של רפאל באתונה, אולם השטיחים, חדר המפות, ועוד הרבה יותר.

מוזיאון הוותיקן מכיל מעל 20,000 יצירות אמנות מיוחדים שכוללים פסלים יפהפיים, ציורים מרהיבים, פריטים ארכיאולוגים ופרטי אומנות יקרים שנאספו על ידי כמה אפיפיורים במהלך מאות השנים האחרונות, מוזיאוני הוותיקן מורכבים ממספר מוזיאונים, גלריות וחדרים שונים, שכל אחד מהם כולל אוסף עצום של ציורים ופסלים בעלי שם עולמי.

יש כל כך הרבה לראות וזה קל להתבלבל מכל השפע שיש למוזיאון להציע. למרות שלא תספיקו לראות הכל במהלך ביקור אחד, אם אתם מתכננים את זה נכון או לוקחים סיור מודרך תוכלו לראות לא מעט דברים ובעיקר את הדברים שאסור לפספס. המפתח הוא לקבוע מראש את הדברים שאתם חייבים לראות בתוך המוזיאונים של הוותיקן, ולאחר מכן להקפיד לעבור באזורים שבהם נמצאים יצירות האומנות שאתם מתכננים לראות. גם מי שלא מתעניין באומנות יתפעל מאוסף האומנות המדהים שיש למוזיאון הוותיקן להציע וימצא יצירות אומנות שפשוט ישאירו אותו עם לסת שמוטה.

מוזיאון הוותיקן
הקפלה הסיסטינית

הקפלה הסיסטינית כמעט אינה זקוקה להקדמה, אך רק במקרה שאינכם מכירים, הקפלה הסיסטינית היא כנסיה במרכזו של הוותיקן ויש בה את אחת מיצירות האמנות המפורסמות ביותר בעולם. תשע סצינות מתוך ספר בראשית צוירו על התקרה על ידי הצייר המפורסם מיכלאנג’לו בכבודו ובעצמו כאשר את השוליים עיטר בדמויות עירומות, הנושאות טקסטים מספר מלכים. המפורסם ביותר מבין היצירות האלה הוא יצירת אדם. גם הקירות מכילים מספר ציורים מרשימים למדי, כולל פסק הדין האחרון של מיכלאנג’לו, כך שתוכלו להשתמש בספסלים לאורך קירות הקפלה ולקחת את הזמן. חדר זה די עמוס, אבל אין הגבלה על כמה זמן אפשר להישאר שם. בכל זאת לא צריך להתעכב יותר מידי כי יש עוד הרבה מה לראות במוזיאון הוותיקן.

גני הוותיקן

גני הוותיקן ממוקמים מאחורי המוזיאונים והם נחשבים לאחד החצרות הפרטיות הגדולות ומרשימות ביותר בעולם. גני הוותיקן מלאים מזרקות, פסלים ועצים שמעניקים לא מעט פינות מוצלות. זה המקום שבו האפיפיור פרנסיס מטייל כשהוא צריך קצת זמן לעצמו. זו הזדמנות נהדרת בשבילכם להיכנס לעולם של הוותיקן.

גני הוותיקן נבנו במקור במאה ה -13 – הם כוללים כמעט 23 דונם של שדות פרחים, פסלים, מזרקות ואפילו כמה מבנים היסטורים. האגדה מספרת שכאשר גני הוותיקן נבנו לראשונה, הם היו מכוסים באדמה קדושה מהר הגולגולת, שם נצלב ישו. בעבר הגנים הנפלאים האלה היו זמינים רק לבעלי כוח והשפעה. אבל עם כרטיס לגני הוותיקן גם אתם יכולים להיכנס למועדון האקסקלוסיבי הזה. אם אתם רוצים להזמין כרטיס את גני הוותיקן תוכלו לעשות זאת בשילוב מוזיאון הוותיקן במה שנקרא כרטיסים לוותיקן ללא תור וכך תוכלו לשלב יחד את כל מה שיפה וחשוב במדינת הוותיקן.

סיור במוזיאון הוותיקן

חשוב מאוד לדעת שאין מידע למבקר במוזיאון הוותיקן ואין הדרכה והסברים על מוזיאון הוותיקן ופריטי האומנות הנדירים שיש בו. לכן מומלץ להזמין סיור במוזיאון הוותיקן שגם יחסוך לכם זמן המתנה ארוך בכניסה וגם ישדרג לכם את הביקור במוזיאון ויעשיר את הידע שלכם על אחד המקומות החשובים והמפוארים ביותר ברומא ובעולם כולו. במוזיאון יש המון מה לראות ואם תזמינו סיור תקבלו הדרכה של מדריך מקצועי שיודע בדיוק מה חשוב לראות ומה פחות חשוב, וכך תספיקו לראות את מה שבאמת חובה לראות במוזיאון הוותיקן. אפשר גם להזמין מדריך אודיו באנגלית ולקבל הסברים והדרכה על מוזיאון הוותיקן וכל מה שחשוב לדעת על יצירות האומנות שבו. בכל מקרה זה ממש חובה לרכוש כרטיס עוקף תור ולמנוע מכם סיוט של המתנה של שעות בתור למוזיאון הוותיקן. זמן הסיור המודרך הוא בערך 3 עד 4 שעות. אל תסתכלו כל מחיר הסיור או מחיר כרטיס עוקף תור כי זה ממש שווה את הכסף ובטח שווה לחסוך את זמן ההמתנה הארוך והמתיש בתורים. 

היכנסו לרכישת כרטיס עוקף תור לגני הותיקן ולמוזיאונים במחיר מיוחד!

היכנסו לרכישת כרטיס VIP עוקף תור לגני הותיקן, המוזיאונים ולקפלה הסיסטנית במחיר מיוחד!

ביקורות של אנשים שהזמינו כרטיסים לוותיקן ללא תור מתוך אתר הכרטיסים שאנחנו עובדים איתו:

 1. הזמנו כרטיסים למוזיאון בקלות ונכנסו עוד יותר בקלות. מוזיאון הוותיקן היה ממש מעניין והגנים ממש מדהימים. שווה כל מחיר.
 2. לא האמנתי שמוזיאון יכול להיות כל כך מעניין. ממליץ בחום לכל מי שמגיע אל רומא ולא רק לחובבי אמנות.
 3. הזמנו דרך האתר כרטיסים ברגע האחרון אל מוזיאון הוותיקן וגני הוותיקן. הם נמסרו מהר וזה היה שווה את זה לגמרי. מזל שנותרו לנו כרטיסים.

 4. המוזיאון בהחלט מרשים והיצירות מדהימות ויפות מאוד. הזמנה של כרטיסים ללא תור חוסכת הרבה זמן וכאבי ראש.
 5. היה כל כך מעניין במוזיאון הוותיקן. מזל שקנינו כרטיסים מראש. היו תורים ממש מטורפים וחם מאוד. לא היה לי נעים לעקוף את האנשים שעמדו בחום הזה. הזמנו בקלות ונכנסו במהירות.
 6. קניית כרטיסים אל מוזיאון הוותיקן ללא תור עשו לי את הביקור ברומא הרבה יותר כיפי ורגוע. ממליץ לקנות כרטיסים באתר ולא לעמוד בתור לקופה.
 7. לא מבין את האנשים שעומדים בתור לקופה בחום הזה. תיקנו כרטיסים באתר ותיכנסו ישר, בשביל מה לסבול?
 8. חסכתי שעות של המתנה בתור עם הכרטיסים האלה. הכל נשמר בסלולרי שלי ללא צורך להדפיס. לא יכולתי לבקש יותר טוב מזה.
 9. מוזיאון הוותיקן פשוט מדהים. למזלנו רכשנו כרטיסים לוותיקן ללא תור ונכנסנו ממש מהר.
 10.  חובה לכל מי שמגיע אל רומא, גם אם הוא לא חובב מושבע של יצירות אמנות.
 11. מוזיאון הוותיקן היה מעניין מאוד. קנינו כרטיסים מראש ונכנסנו בלי בעיות ללא תור.
 12. היה ממש קל לקנות כרטיסים למוזיאון הותיקן ואפילו לא היינו צריכים להדפיס את הכרטיסים אלא הצגנו אותם בסלולרי ונכנסנו.