מרחצאות קרקלה רומא

מרחצאות קרקלה רומא הם מרחצאות ציבוריים שנבנו על ידי הקיסר הרומי קרקלה ברומא בין השנים 212–216 לספירה ויכלו לשרת כ-2000 איש כולל ספורטאים שהיו פוקדים את המקום והן היו פתוחות לכל תושבי העיר ללא תשלום. שרידי מרחצאות אלה מהווים כיום אתר תיירות ששווה בהחלט לפקוד אותו.

אם היית מבלה ברומא איטליה עם החברים שלך ב- 216 לספירה, אולי היית מסתובב בבית מרחץ שעונה לשם מרחצאות קרקלה, שהיה המקום לראות ולהיראות ברומא. בוא ללמוד ולחקור את כל 25 דונם של הספא העתיק ביותר שנשמר ברומא עם המדריך השמע שלך ולראות איפה הרומאים פעם רחצו, בילו, עשו ספורט, ספגו תרבות ונפגשו עם חברים. המרחצאות היוו למעשה אתר נופש ומרכז תרבותי וכללו גם ספרייה ציבורית. המבנה חומם באמצעות מערך חימום תת קרקעי שהופעל על ידי שריפת פחם. המערך היה בשימוש עד מחצית המאה ה-19. בשנת 2009 הייתה רעידת אדמה באיטליה שפגעה גם במרחצאות.

אנשים היו מתרחצים, משחקים ספורט, לומדים ונרגעים כאן במה שהיה הספא הכי טוב ברומא העתיקה, במרחצאות שנבנו בימי שלטונו של הקיסר קרקלה. עם מדריך אודיו, תוכלו לחקור את כל 25 הדונם של מה שנחשב למקום בילוי הכי חם ברומא. תארו לעצמכם את השיש הצבעוני, טיח צבוע, פסיפסים, זכוכית ופסלים שפעם הפכו את האמבטיה של קרקלה (טרמה די קרקלה באיטלקית) להיראות אחרת לגמרי. כיום משמש המבנה כאתר מגניב למופעים וקונצרטים. אחד הידועים בקונצרטים היה קונצרט שלושת הטנורים שנערך במקום בשנת 1990. תוכלו למצוא במקום גם מציאות מדומה שתוכלו ללמוד דרכה על ההיסטוריה של המקום ושל רומא.

מרחצאות קרקלה כרטיסים כתובת

מרחצאות קרקלה בדרך כלל לא עמוסות בתיירים ולא הרבה יודעים על המקום המופלא הזה. בדרך כלל אנשים הולכים אל מוזיאון הוותיקן או הקולוסיאום ברומא ולא מכירים הרבה מקומות. לא רק שהמקום הזה נפלא אלא גם הפארק המקסים שנמצא מסביב למבנה ומאוד נעים להסתובב בו. למרות שהמקום לא עמוס עדיין יש תורים בקופות ומומלץ להזמין כרטיסים למרחצאות קרקלה מראש ולחסוך לעצמכם את התור. ניתן להזמין בקלות ולהציג את הכרטיס באמצעות הסלולרי ואין צורך להדפיסו. מחיר כרטיס החל מ-15 יורו. היכנסו לרכישת כרטיס במחיר מיוחד!

כתובת: Viale delle Terme di Caracalla, 00153 Roma RM, איטליה

ביקורות של אנשים שרכשו כרטיסים אל מרחצאות קרקלה דרך האתר:

  1.  פשוט יפה. אני ממליץ על מציאות וירטואלית, אחרת לסיור אין את אותו עניין. עדיף להזמין כרטיסים מראש ולעקוף את התור לקופות.
  2.  קח מדריך אודיו ומשקפי מציאות וירטואלית ואתה מקבל מושג מושלם איך זה היה פעם וממש יכול להשוות למה שיש היום.
  3.  הסיור עם מדריכי השמע היה מעניין מאוד. שחזור עם קסדה 3D הוא גם מרשים. ביקור נחמד בהחלט. לגמרי מומלץ.
  4.  הביקור מאוד מעניין למרות שהיינו מעדיפים את המציאות המדומה עם המשקפיים על פני המדריך אודיו.
  5.  הסיור היה מעניין ומעולה. נכנסנו ללא תור והמדריך אודיו היה בהחלט הכרחי. מעניין מאוד לראות את רומא ואת ההיסטוריה שלה. זה מאוד מעניין להשוות איך הספא היה בעבר עם מה שנשאר. המקום יפה ומטופח ונעים להסתובב בו.