סיור ברומא

סיור ברומא הוא אחד מהדברים הכי מהנים שיש לעשות בבירת איטליה. יש לא מעט סיורים ברומא שאפשר לעשות כולל בעברית ואפשר ללמוד לא מעט על רומא באמצעות הסיורים הללו.

סיור ברומא יכול להיות סיור רגלי בעיר בין אתרים מרכזיים. אפשר לרכוש כרטיס למספר סיורים באנגלית של מדריכים מקומיים. ניתן גם להשתמש במדריך האודיו של אפליקציית Vox כדי להאזין לסיור בשפות נוספות. 

יש מספר נקודות מפגש שמהם יוצאים סיורים וניתן לרכוש כרטיסים לסיורים לפרקי זמן של 24 שעות וגם 48 או 72 שעות ולצאת למספר סיורים בשעות הללו.

סיור ברומא באנגלית עם מדריכים מקומיים יוצא ממספר תחנות מרכזיות בעיר ונותן לכם מידע על אתרים מרכזיים ברומא כמו מוזיאון הוותיקן וגם על הקולוסיאום ברומא ואטרקציות נוספות. 

אתם לא חייבים להזמין סיור לוותיקן אלא אפשר להזמין מראש כרטיסים לוותיקן ללא תור ולהגיע עצמאית. 

הסיורים נערכים בין השעות 10:00-19:00 והמחיר של הסיורים מתחיל מ-20 יורו לסיורים למשך 24 שעות ועד 27 יורו עבור 72 שעות שניתן לצאת להמון סיורים רגליים. בהחלט מחיר משתלם.

אם אתם רוצים לצרף ילדים אל סיור ברומא אז עדיף שלא יהיו קטנים אלא מתבגרים ועד גיל 15 כולל הסיורים הם בחינם בהזמנת כרטיס מבוגר בתשלום.

היכנסו להזמנת סיור רגלי באנגלית!

סיור ברומא לא חייב להיות רגלי. יש גם סיורים באטרקציות עצמן כמו סיור בקולוסיאום בלילה שהוא מומלץ מאוד, גם למי שהיה גבר בקולוסיאום ביום. 

יש גם את מעלית הזמן ברומא שלוקחת אתכם אל סיור וירטואלי ברומא כולל להיסטוריה של העיר.

אם אתם חובבי קולינריה או סתם אוהבים לאכול יש גם סיורים קולינריים ברומא שעולים 50-80 יורו לאדם וכוללים המון אוכל במגוון של מסעדות, בתי קפה, פיצריות וגלידריות והכל במסלול עם מדריך. כדאי להגיע רעבים לסיורים האלה.

מי שלא מתחבר אל סיור ברומא עם מדריך יכול לקחת אוטובוס תיירים ברומא שמגיע אל כל האתרים המרכזיים ולקבל שם הדרכה קולית על העיר והאתרים המרכזיים שלה בשפות שונות כולל הדרכה בעברית. 

תוכלו לרכוש כרטיס לאוטובוס לתקופה של 24 שעות ומעלה, לקבל אוזניות אישיות ללא תוספת תשלום ולשמוע הדרכה באמצעותן. 

סיור ברומא בחינם

יש גם סיור ברומא חינם שיוצא ממספר נקודות מצומצם בעיר ונהוג לשלם טיפ למדריך לפי נדיבות הלב וגם סיור סגווי ברומא בתשלום כמובן אבל צריך לקחת בחשבון שלא כל אחד יכול להסתדר עם סגווי. 

תוכלו גם לעשות סיור ברומא לבד. פשוט היכנסו לגוגל מפס, סמנו לכם אתרים שאתם רוצים לבקר בהם ותכננו מסלול הליכה עם עצירות בבתי קפה, גלידריות ופיצריות טובות בדרך. רומא זו עיר שכיף לעשות ברגל אבל למי שאין כוח ללכת יממה שלמה מומלץ לעשות עצירות ואפילו להגיע למלון למנוחת צהריים קלה כדי לצבור כוחות להמשך הסיור הרגלי שלו.

אפשר גם ואפילו מומלץ לטייל סתם ברומא בין הסמטאות באזורים כמו מזרקת טרווי, שכונת טרווסטה והמדרגות הספרדיות וליהנות מהיופי של העיר וגם לגלות כל מיני בתי קפה, פיצריות ומסעדות קטנות עם אוכל איטלקי משובח וקינוחים טעימים.

אחד המקומות הכי מעניינים מבחינתנו הישראלים הוא הגטו היהודי ברומא וגם שם תוכלו לעשות סיור מיוחד עם הסברים וסקירה היסטורית עם ביקור בבית הכנסת המרהיב והמוזיאון היהודי.

סיור ברומא הוא לא חובה אבל אם בחרתם לעשות כדאי מאוד לחפש ולקרוא ביקורות והמלצות על הסיור ועל מי שמעביר אותו כדי שתדעו שבחרתם באמת סיור טוב שתוכלו ללמוד ממנו ולצבור חוויות טובות מרומא.

סיור ברומא
סיור ברומא