סנטה מריה דל פיורה

סנטה מריה דל פיורה שמכונה גם דואומו פירנצה היא אחת מהאטרקציות המרכזיות של פירנצה. סנטה מריה דל פיורה היא הקתדרלה של פירנצה ואחת הקתדרלות הגדולות ביותר בעולם. דואומו פירנצה ידועה כאחת מנקודות הציון החשובות ביותר ברנסאנס האיטלקי, גם בזכות כיפתה המרשימה שנבנתה במאה ה-15. סנטה מריה דל פיורה היא אחת האוצרות הארכיטקטוניים הגדולים ביותר של פירנצה. קחו נשימה עמוקה כדי לטפס 463 מדרגות לפסגה הקתרדלה ולראות את המבנה היפה ביותר בפירנצה מבפנים. ציורי פרסקו מדהימים ונופים מדהימים של העיר ממתינים לכם בפסגה. הדרך היחידה לראות את הפנימיות המפוארות של כיפת דואומו פירנצה מקרוב היא לקחת את 463 המדרגות עד למעלה, אבל זה שווה את המאמץ כי רואים את כל היופי של העיר מלמעלה.

סנטה מריה דל פיורה כוללת את הקתדרלה עצמה השוכנת מול כיכר הקתדרלה, המכיל מגדל פעמונים שבנה ג’וטו די בונדונה ואת בית הטבילה של פירנצה. תחילת הבנייה של הקתדרלה החלה במאה ה-13 ונמשכה 200 שנה. סנטה מריה דל פיורה מצופה כולה בשיש לבן, ירקרק וורוד, כפי שהיה נהוג במבנים איטלקים נוספים שנבנו באותה תקופה. בניית הקתדרלה דואומו פירנצה הביאה לפריצת דרך אדריכלית והנדסית באותה תקופה בכל מה שקשור להקמת מבנים כי האדריכל, שהיה גם המהנדס ומנהל הבנייה באותה תקופה היה חייב להמציא מכונות מיוחדות וציוד הנדסי מתוחכם במיוחד עבור בניית כיפת הענק, שנבנתה ללא פיגומים. הכיפה הייתה בתקופתה הכיפה הגדולה ביותר בעולם עם קוטר של 43 מטר. פנים הכיפה הגדולה מקושט בוויטראז’ים ובפרסקאות מרשימות שצוירו על ידי חלק מגדולי הציירים האיטלקים של אותה תקופה וזה בהחלט יפה להסתכל על זה.

בית ההטבלה הסמוך נמצא במרכז הכיכר והוא הבניין העתיק ביותר בעיר פירנצה. מקורו למעשה הוא מקדש פגני מתקופת האימפריה הרומית. המבנה ידוע בזכות דלתות הברונזה המוזהבות שלו בעלות העיטורים והפסלים מהתקופה הגותית ועד לרנסאנס. במשך ימיה שימשה הקתדרלה כמושב מועצת פירנצה. כדאי להיות קרובים אל הקתדרלה ואתרים נוספים מומלץ להזמין מלונות מומלצים בפירנצה במרכז העיר.

סנטה מריה דל פיורה מחיר כרטיסים

סנטה מריה דל פיורה שמכונה גם דואומו פירנצה זה מבנה פופולרי מאוד שמושך אליו תיירים רבים ויש לט מעט תורים אליו, במיוחד בקיץ, באביב וסופי שבוע. מומלץ להזמין כרטיסים מראש אונליין ולעקוף את התורים אליו. לאחר הזמנת כרטיסים לדואומו של פירנצה תקבלו אותם ישירות למייל ולסלולרי ותוכלו להציגם בכניסה באמצעות הסלולרי ולא תצטרכו להדפיסם או להמתין בתורים הארוכים. מחיר כרטיס החל מ-30 יורו, ילדים בגילאי 6-11 החל מ-15 יורו, עד גיל 5 חינם. מחיר כניסה כולל סיור מודרך באנגלית החל מ-34 יורו.

היכנסו לרכישת כרטיסים ללא תור!

היכנסו לרכישת כרטיסים כולל סיור מודרך!

כתובת: Piazza del Duomo, 50122, Florence

סנטה מריה דל פיורה
סנטה מריה דל פיורה

ביקורות של אנשים שהזמינו כרטיסים באמצעות האתר: 

  1. הנוף מהחלק העליון של הדואומו הוא מרהיב. זה שווה את כל 400 ומשהו המדרגות להגיע למעלה. לא הייתי מחמיץ את החוויה הזאת וזה שווה כל יורו.
  2. סיור מודרך היה נהדר, זה היה הדרך המושלמת לראות את הכיפה לפני היציאה. תהליך הזמנת הכרטיסים היה פשוט וקל ועקפנו תור ארוך בזכותו.
  3. מעולה לבקר את הדואומו. זה תלול מאוד ולא עבור אלה שמפחידים חללים קטנים. להיות מוכנים להרבה צעדים אבל מדהים להגיע למעלה ולצפות בפירנצה מלמעלה. העליה במדרגות זו חלק מהחוויה אבל תדאגו לנעליים נוחות.
  4. כיף! שווה את זה כי אתה מקבל אפשרות לדלג על התור הארוך לקופות ולהיכנס ישר פנימה. הסיור המודרך היה מעניין.
  5. אני יכול להמליץ על טיפוס על הכיפה, הנופים מהמרפסת שבתוך הקתדרלה מדהימים והנוף שבחלקו העליון בלתי נשכח. מערכת המסלול המהיר עבדה היטב והיינו צריכים לחכות רק כמה דקות במקום לפחות שעה.
  6. אתר הזמנות כרטיסים קל מאוד לשימוש, ואפילו עזר לנו עם כמה הזמנות אחרות כאשר הגענו לאסוף את הכרטיסים שלנו!
  7. הכל הלך טוב. הצלחנו לחסוך שעות המתנה בקופה וחווינו את פירנצה ביום אחד. טיפוס שני מגדלים עשוי להיות קצת מתיש למבוגרים אבל שווה את זה.
  8. מקום יפה, נוף נהדר ברגע שאתה מטפס כל המדרגות. טיפוס רב של המדרגות, הקפד ללבוש נעליים נוחות ולקחת מים. מדריך מקצועי ונחמד.