פאלאצו וקיו פירנצה

פאלאצו וקיו הוא מוזיאון ובית העירייה של פירנצה שבאיטליה. הארמון המפואר ניצב בכיכר הסיניוריה במרכז פירנצה העתיקה. פלאצו וקיו Palazzo Vecchio המרהיב משקיף על פיאצה דלה סיניוריה ומאז 1299 עומד גבוה כאחד הסמלים המפורסמים ביותר של פירנצה. תוכלו ללמוד את ההיסטוריה העשירה של מה שהיה פעם ביתה של משפחת מדיצ’י, ולהיות מוקסם על ידי פסלים מדהימים שלה, ציורים ועוד פריטי אמנות היסטוריים.

מגדל פאלאצו וקיו מתנשא ממש מעל פירנצה, ונקודת תצפיתו בגובה 95 מטר מציעה נופים בלתי נתפסים של העיר. לאחר שנבנה בין 1299 לבין תחילת המאה ה-14, זהו אחד החלקים העתיקים ביותר של הבניין. תוכלו להנות מתצפית מדהימה על פירנצה. הודות למדריך וידאו ברזולוציה גבוהה של 55 דקות בטאבלט, אתה יכול ללכת ולדבר בחצר מישלוצו, בקפלה של אליונורה, בסלון דה צ’ינקסנטו ובחדר המפות. כל הסיור הזה ייקח אתכם בחזרה לזמנים שחלפו. משני צידי שער הכניסה ניצבים העתק של הפסל דוד מאת מיכלאנג’לו (בין השנים 1504-1882 ניצב שם הפסל המקורי) והפסל “הרקולס וקאסוס” של ברתולומאו באנדילני. מעל שער הכניסה נמצא עיטור שיש שהוצב בשנת 1528 בין שני אריות, מעוטר בפלר דה ליס, סמל בית מדיצ’י.

בתחומי הבניין של פאלאצו וקיו יש שלוש חצרות ברצף. החצר המעניינת מכולן היא הראשונה, אליה מגיעים מיד לאחר הכניסה. במרכז החצר הראשונה יש מזרקה קטנה בה מפוסל ילד עם דולפין שהוצבה ב-1476 וכיום נמצא שם העתק והמזרקה המקורית מוצגת במוזיאון בקומה השנייה של הארמון, בחדרו לשעבר של מזכיר הרפובליקה. סביב לחצר מצוירים ציורי מעשי ידי וזארי  שבוצעו בשנת 1565, המתארים תמונות מההיסטוריה של בית הבסבורג. בין החצר הראשונה והשנייה מצוי גרם מדרגות מרשים, בתכנונו של וזארי, המוביל אל “אולם החמש מאות” שהיה אולם שנבנה כדי לשמש לישיבות מליאת המועצה הגדולה של הרפובליקה, בת 500 החברים. בקומה השנייה, גם אליה מוביל גרם מדרגות מרשים בתכנונו של וזארי, מצויות מספר מערכות חדרים כולל חדר מפות וחדרי מגורים, קפלת הסניורייה וקפלה נוספת.

פאלאצו וקיו מחיר כרטיסים

כרטיסים לפאלאצו וקיו מומלץ להזמין מראש באמצעות האינטרנט ולחסוך לעצמכם זמן המתנה בתורים לקופות. מחיר כרטיס כולל מדריך וידאו החל מ-22 יורו, סטודנטים החל מ-19.5 יורו, ילדים בגילאי 6-18 החל מ-9.5 יורו, עד גיל 5 חינם.

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

לאחר הזמנת הכרטיסים אונליין תקבלו אותם ישירות לסלולרי ולמייל ותוכלו להציגם בכניסה באמצעות הסלולרי מבלי צורך להדפיסם. מומלץ להגיע רבע שעה לפני השעה שהזמנתם.

שעות פתיחה: שישי עד רביעי בין השעות 09:00-19:00, ימי חמישי סגור. משך הביקור במקום הוא בערך שעתיים, כך שתוכלו לשלב עוד אתרים בפירנצה באותו יום כמו סנטה מריה דל פיורה וגני בובולי המרהיבים.

כתובת: Piazza della Signoria, 50122, Florence

פאלאצו וקיו
פאלאצו וקיו

ביקורות של אנשים שהזמינו כרטיסים באמצעות האתר:

  1.  מבנה יוצא דופן עם עיטור יוצא דופן. לפעמים החדרים התמזגו זה בזה, אבל לא יכולתי שלא להיות מוצף בהתפעלות מהיופי והנופים.
  2. מדריך הוידאו הוא נפלא כי אתה לומד הרבה ויכול להשתמש בו ככל שתרצה.
  3. חוויה מדהימה באמת. כל אחד צריך לנסות לבקר בפאלאצו כאשר הוא בפירנצה. לרכוש כרטיסים מראש ולדלג על התורים היה נהדר. קל לשימוש והמדריך וידאו עשה את החוויה הרבה יותר טובה ומעניינת.
  4. כדאי להגיע אל הארמון שיש לו כל כך הרבה היסטוריה והוא ממוקם במרכז העיר. פשוט נפלא.
  5. ביקור נחמד מאוד עם מדריך וידאו שמאפשר לך ללכת בקצב שלך ולנצל את ההסברים כדי לדעת הכל על המקום.