פומפיי איטליה

פומפיי איטליה היא עיר רומית עתיקה במחוז קמפניה שבאיטליה. היא שוכנת כ-23 קילומטר דרומית מזרחית לנאפולי, על המורדות הדרום מזרחיים של הר הגעש וזוב, צפונית לשפך נהר הסרנו. בניגוד לרוב הערים העתיקות, נשתמרו רוב חורבותיה של העיר עד היום. אפשר לצפות שהתפרצות וולקנית ענקית תמחק את כל מה שבדרכה אבל לא במקרה זה. בעקבות התפרצותו של הר הזוב בשנת 79 לספירה, הייתה העיר קפואה בזמן, כאשר שמיכה של אפר מונעת כל לחות מלהרוס את החורבות. כמעט 2,000 שנה מאוחר יותר, פומפיי עדיין עומדת. חפירות אינטנסיביות הביאו לכך שרוב פומפיי איטליה נחשפה ופתוחה כיום לציבור. היא התגלתה במקרה בשנת 1748 על ידי איכר שחפר בשדהו ונתקל בשרידיה העתיקים. פומפיי איטליה זה אתר היסטורי מאוד ומופלא שאסור לפספס את הסיור בו. תוכלו לחקור את אחד האתרים הארכיאולוגיים המדהימים בעולם עם מדריך שמע מרתק, ולנדוד בהריסות המוזרות שהר וזוב אחראי להן. בשנת 1997 הכריז אונסק”ו על פומפיי איטליה כאתר מורשת עולמית.

תוכלו לשקוע בסיפור המדהים של הסוף הפתאומי, המצער של פומפיי איטליה, ואת גילויו המאוחר 1669 שנים מאוחר יותר, במדריך השמע יספר לכם על תולדות העיר העתיקה בזמן שאתם מסיירים באתר. אתם תועברו אחורה בזמן, לתוך חייהם של תושבי העיר, רגעים לפני שהתחממו הדברים. תוכלו לחצות את האתר דרך הריסות הרפאים של בתי מגורים ישנים, מזרקות, פסלים, מרחצאות ציבוריים, בתי מלאכה, מאפיות, אמות מים ואמפיתיאטרון העיר שמזכיר קצת את הקולוסיאום ברומא וכל זה במקום מדהים אחד. כמו כן תראו יציקות של תושבי העיר, שנספו בענן האפר המתפרץ שפשט את העיר. זה מראה יוצא דופן לראות. רגע אחד הם עברו על חייהם, למחרת, הם הופנו לאפר על ידי סופת אש גופרית שאף אחד לא ראה.

בשנת 1972 להקת פינק פלויד נתנה הופעה חיה כאן והפכו את הקונצרט האהוב לתערוכה של פינק פלויד שנקראת: לייב בפומפיי. יש תערוכה מגניבה על זה מתחת לאמפיתיאטרון שבו הם שיחקו. זה מגניב כדי להשלים את החלון לתוך החיים הרומיים הקדומים עם הצצה למופע היסטורי של רוק אנד רול בעיר העתיקה.

פומפיי איטליה סיור מחיר

פומפיי איטליה הוא אתר פופולרי ומרתק מאוד ויש לא מעט ביקוש לסיור במקום. לכן מומלץ להזמין כרטיסים מראש לסיור. לאחר הזמנת כרטיסים אונליין לסיור תקבלו אותם ישירות למייל ולסלולרי ותוכלו להציגם בכניסה באמצעות הסלולרי מבלי צורך להדפיסם. מחיר כרטיסים החל מ-20 יורו, ילדים עד גיל 16 החל מ-3 יורו. כרטיס כולל מדריך שמע החל מ-27 יורו. משך הסיור הוא בערך שעתיים.

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

היכנסו להזמנת כרטיסים כולל מדריך שמע!

ניתן להגיע למקום גם אם אתם ברומא באמצעות אוטובוס מאורגן מרומא לפומפיי. מחיר הסעה הלוך חזור וכניסה החל מ-78 יורו.

היכנסו להזמנת כרטיסים לסיור מרומא!

שעות פתיחה של המקום: שני עד שבת 09:00-17:00, בימי ראשון סגור. מומלץ להגיע מוקדם עם כרטיסים שהזמנתם מראש.

כתובת: Via Villa dei Misteri, Pompei, 80045, Naples

המלצות של אנשים שהזמינו כרטיסים לפומפיי דרך האתר:

  1.  זה היה ממש טוב. השתמשו במדריך שמע אם אתם רוצים פרטים. זה ענק מידי כדי לעבור את הכל ביום אחד, אבל זה מדהים. לג’וזפה ולאחיינו היתה חנות בסוף הסיור ממש בחוץ והוא היה מאוד אדיב וידידותי. ללכת למסעדה (אמא שלו) רק ליד היציאה. יש להם פסטה מדהימה.
  2. פומפיי איטליה היתה מדהים. כדאי להגיע מוקדם לפני ההמונים כדי להסתובב באופן רגוע ולגלות היסטוריה מדהימה.
  3. בילינו שלוש שעות באתר ולא ראינו אפילו חצי מהעיר. המדריכים ידידותיים ומספקים המון מידע. העיר עצמה היא מדהימה, חלק מהפרטים ששרדו ממש יפים. כאשר אתה רואה את היציקות של הקורבנות זה גורם לך לתהות אם הם ידעו מה עומד לקרות או אם הם חשבו שהם יוכלו לשרוד.
  4. פומפיי איטליה הוא מקום מדהים. לא קיבלנו מדריך, אבל תיכננו מראש. ביקור בחודש נובמבר אומר שזה הרבה יותר שקט ופחות צפוף. צריך כמה שעות טובות כדי להקיף את המקום ונעליים נוחות הם חובה לגמרי!
  5. רכישת כרטיסים מראש ועקיפת התור עובדים היטב. האתר עצמו פשוט וידידותי למשתמש. רכשנו גם מדריכי אודיו והם היו שימושיים. להביא מים ונעליים נוחות.
  6. שירות זה הוא מציל חיים! ניגשנו לכניסה עם שורה של כ-200 אנשים והצלחנו לעקוף את כולם כדי להציג את הכרטיסים בטלפונים שלנו. אני מאוד ממליץ על שירות זה! תודה!