פיאצה ונציה

פיאצה ונציה ברומא איטליה או כיכר ונציה היא כיכר שממוקמת במרכז רומא ונמצאת ליד ארמון ונציה ומכאן לקוח שמה. הכיכר נמצאת סמוך לגבעת הקפיטולין בסמוך לפורום רומאנום וקרוב אל הקולוסיאום ברומא. הכיכר נחשבת לגדולה ביותר היום ברומא. הכיכר מקשרת בין רחוב הקניות הראשי ויה דל קורסו לבין פיאצה דל פופולו.

פיאצה ונציה או כיכר ונציה ברומא שימשה מוקד לאסיפות עם בימי שלטונו של בניטו מוסוליני אשר קבע בארמון ונציה את מקום מושבו. נאומיו של מוסולוני בפני ההמונים בכיכר הועברו לכל רחבי איטליה באמצעות הרדיו הציבורי ושודרו באמצעות רמקולים חזקים בכיכרות האחרים לתרועות ההמונים ובארגון חברי המפלגה הפשיסטית. זה נחשב לאחד האירועים החשובים אשר השפיעו על דעת הקהל באיטליה לקראת הכניסה למלחמת העולם השנייה וכיבושה של אתיופיה.

פיאצה ונציה
פיאצה ונציה
ארמון ונציה

בארמון ונציה שנמצא ליד פיאצה ונציה יש אוסף עשיר ללא תחרות של אמנות שימושית מראשית התקופה הנוצרית עד הרנסנס. זה גם ארמון (וגם בית חד פעמי של האפיפיורים) אז תוכלו לצפות בקישוטים מפוארים והעיצוב קתולי מדהים בין אינספור ציורים, שטיחים, פסלים, קרמיקה, תכשיטים ועוד. זהו חלומו של כל חובב ההיסטוריה של האמנות.

ארמון ונציה היה לפני זה בניין גדול ששימש כבית עבור הקרדינלים שמונו לכנסיית סן מרקו. כמה שנים מאוחר יותר, האפיפיור פיוס הרביעי הפך אותו לשגרירות ונציה בשנת 1654 כמחווה של רצון טוב.

עכשיו ארמון ונציה הוא אחד המוזיאונים הגדולים ביותר בבירה האיטלקית, עם אוסף של אמנות שמייצג אלפי שנים. האולם המרכזי כולל פסלים שנצלו מהבנייה המקורית, והחדרים הבאים לוקחים אתכם לסיור בהיסטוריה המפוארת של האמנות האיטלקית, החל בדמויות עתיקות ועד לציורי פרנסואה מפורטים של הרנסנס.

באופן טבעי, תוכלו גם ליהנות מהבניין עצמו, ולהתפעל מעיצוב מדהים של בניין שעבר כמה תקופות סוער ביותר בהיסטוריה האיטלקית. יש בו גם גינה מוקפת חומה מקסימה, ונופים נהדרים של פיאצה ונציה (Piazza Venezia) ומקומות נוספים ברומא איטליה. לפני שמגיעים אל ארמון ונציה מומלץ לרכוש כרטיסים מראש כדי להימנע מתורים ארוכים בקופות. ליחצו כדי לדעת על כרטיסים לאתרים ברומא ללא תור.

היכנסו לרכישת כרטיס עוקף תור במחיר מיוחד!

שעות פתיחה: 08:30-19:30 בימים שלישי עד שבת. ראשון ושני סגור.

מחיר כניסה: 12.5 יורו למבוגר, 2.5 יורו לילדים עד גיל 17.