פיאצה נבונה רומא

פיאצה נבונה נמצאת ליד הפנתיאון ונחשבת בעיני רבים לכיכר היפה ביותר ברומא ואחת מהאטרקציות היותר מבוקשות בעיר. בכיכר ניתן לראות 3 מזרקות, כאשר המרכזית שבהן, היא מזרקת 4 הנהרות (נהר הדנובה, ריו דלה פלטה, הגנגס והנילוס), מזרקת המורו ומזרקת נפטון.

הרעיון שעומד מאחורי עיצוב המזרקות הוא שילוב של מספר סגנונות אדריכליים שהתחברו יצירת פאר. צורות המזרקה הן קמורות גאומטריות. במרכזה עומד אובליסק הנותן תחושה של עוצמה, אלוהות, שלטון. בבריכת המזרקה מספר דולפינים מפוסלים. המזרקה עשויה מאבן לא מעובדת ועליה נמצאים פסלי השיש שעשה האדריכל ברניני. צינורות המזרקה נמצאים בתוך הסלע והם מתחברים לצינורות הראשיים של רומא שמתחברים לאמת המים.

פיאצה נבונה שימשה בעבר כאצטדיון דומיטיאן שנערכו בו מרוצי סוסים וקרבות הגלדיאטורים הראשונים ומשך קהל רומאי רב בתקופה הרומית. בשעות הערב תוכלו לראות ברחבת פיאצה נבונה אמני רחוב ואפילו נגנים ולהקות וגם ציירים מוכשרים. סביב פיאצה נבונה יש בתי קפה, מסעדות וגלידריות אבל רובן לא ברמה גבוהה וצריך להיזהר ממלכודות תיירים ולחפש ביקורות עליהן. תוכלו למצוא באזור גם חנויות רבות וכנסיות.

סיור תת קרקעי פיאצה נבונה

סיור מרתק תת קרקעי מתחת פיאצה נבונה. האצטדיון של דומיטיאן מוסתר מתחת פיאצה נבונה כמו איזה אוצר עתיק קבור. אתר מורשת עולמית ייחודית זה של אונסק”ו היה מקום הקבע הראשון של רומא למשחקי גלדיאטורים, מרוצי סוסים ואתלטים תחרותיים. בסיור התת קרקעי מתחת פיאצה נבונה תוכלו להגיע לחלל תת קרקעי יחד עם מדריך אודיו. זהו סיור מרתק עבור אוהדי ספורט חובבי היסטוריה.

קשה להאמין כי ממש מתחת לכיכר פיאצה נבונה שוכן בניין רומי עתיק מלא היסטוריה מרתקת. האצטדיון של דומיטיאן (המכונה גם קרקס אגונליס) יכל להכיל עד 20,000 צופים והצליח להתמלא לא מעט פעמים כשאירח אירועים עם מתעמלים מקצועיים (לעתים קרובות מיוון), מירוצי ריצה, סוסים ועוד.

התחרות נחשבה כה חשובה למעשה, כי שמות המנצחים התגלו על הקברים. שמות חרותים באבן של הזוכים בפרס בזמן שהם חיים. הם קיבלו כתר של אלון ועלי זית. הקיסר טיטוס הזמין את בניין האצטדיון של דומיטיאן בערך בשנת 80 לספירה כאשר באותה השנה הושלם הקולוסיאום. כאשר הקולוסיאום נפגע מאש בשנת 217 לספירה, נערכו כאן מספר ממשחקי הגלדיאטור.

אצטדיון זה, שהיה פעם מרכז הבידור הרומי, נמצא כעת מתחת לעיר המודרנית ושווה להגיע ולחוות את כל מה שהיה בו בתקופה הרומית במחיר זול במיוחד יחסית אל אתרים מרכזיים ברומא כמו הקולוסיאום ברומא או הוותיקן. מומלץ לרכוש כרטיס מראש כדי להבטיח את מקומכם ולחסוך את התור.

מחיר כניסה לסיור תת קרקעי פיאצה נבונה 8 יורו, לילד בגיל 12-18 ישלם 6 יורו. שעות פתיחה 10:00-19:00.

כתובת: 3,Via di Tor Sanguigna, 00186, Rome

היכנסו לרכישת כרטיס מוזל!

התמונות באדיבות אתר tiqets