קרנבל המסכות בוונציה

קרנבל המסכות בוונציה בצפון איטליה הוא אחד מהאירועים המיוחדים והססגוניים ביותר בעולם והוא נערך מידי שנה בחודש פברואר בחורף ונמשך כשבועיים. הקרנבל מושך אליו  הרבה מאוד תיירים מכל העולם שבאים לקחת חלק בחגיגות הססגוניות בונציה. בשנת 2019 ייערך הקרנבל הססגוני בין התאריכים 16 בפברואר ועד ה-5 במרץ.

אירוע הפתיחה החגיגי של קרנבל המסכות בוונציה מתקיים בכיכר סן מרקו ובמסגרת אירוע הפתיחה מתקיימת תהלוכת תחפושות, כאשר בסופו מתקיים מופע זיקוקים מרהיב. מלבד אירועי הרחוב, קרנבל המסכות בוונציה ידוע בנשפי הפאר שמתקיימים במהלכו, ממש כמו אלה שהתקיימו בעבר. נשפים אלה מתקיימים באולמות מפוארים ברחבי ונציה וכוללים אוכל איטלקי טוב, משקאות, קינוחים מעולים וריקודים.

החגיגות של קרנבל ונציה נועדו בעבר לציין את המעבר מעונת החורף לאביב. כמו כן, הקרנבל היווה הזדמנות מיוחדת לבני המעמדות השונים בוונציה לחגוג יחד ולהרגיש שווים בתקופת הקרנבל ולהסתיר את זהותם האמיתית למשך שבועות ואפילו חודשים. תקופות הקרנבל נודעו במעשי הוללות ופריקת עול, ואפשרו לבני כל המעמדות בונציה לשמוח כשווים. בתקופתו של בניטו מוסוליני בוטל קרנבל המסכות ורק בשנת 1980 חידשו האיטלקים את אירועי הקרנבל בונציה, לשמחת תושבי העיר.

קרנבל המסכות בוונציה

המסכות בפסטיבל הן בד”כ במספר צבעים ובעיקר לבן, כסף וזהב ויחד איתן מגיעות תלבושות ססגוניות מסורתיות שמלוות את הקרנבל כבר מאות שנים. ישנם 7 סוגי מסכות בפסטיבל:

קולומבינה – חצי מסכה שמכסה בעיקר את העיניים ומגיע בצבעי כסף וזהב ומלווה בנוצות וגבישים. המסכה מוחזקת על ידי שרביט או קשורה בסרט כמו רוב המסכות הונציאניות האחרות.

באוטה – מסכה בצבע לבן, לעיתים קרובות מוצגת בצבע מוזהב, אשר מכסה בנוחות את כל הפנים. הסנטר דמוי המקור של המסכה נועד לאפשר ללובש לדבר, לאכול ולשתות מבלי להסיר אותה, ובכך לשמור על האנונימיות שלו.

 וולטו – מסכה ונציאנית מודרנית שמגיעה לעיתים קרובות בצבע לבן, אך לרוב מועטרת בצבע זהב. המסיכה קשורה מאחור עם סרט, מוצגת בדרך כלל עם כובע רשמי וגלימה ומכסה את כל הפנים כולל את כל הסנטר וכך שומרת על האנונימיות של הלובש.

זני – לקוחה מעולם הקומדיה ומתאפיינת במסכת חצי עור, מראה עם מצח נמוך, גבות בולטות ואף ארוך עם עקומה לאחור לקראת הסוף.

ארלקינו – לקוחה מעולם הקומדיה והיא נטולת היגיון ומלאת רגש. המסכה מתוארת כבעל אף קצר, קהה, דמוי ליצן, אוסף של גבות רחבות, עגולות, וחיוך רחב.

פנטלון – דמות קלאסית מהתאטרון  האיטלקי, שמשמעותה הוא איש פופולרי. מיוצגת עם אף גדול מאוד, כמו מקור בעל גבות גבוהות ועיניים מלוכסנות והיא מדמה מסכה מצחיקה ונועדה לאנשים שמספרים בדיחות.

מדליון המדיקו – זוהי מסכה עם מקור ארוך, לעיתים קרובות בצבע לבן, המורכבת ממקור חלול. לא התחילה בתור מסכת קרנבל אלא כשיטה למניעת התפשטות מחלה ועוצבה ע”י רופא במאה ה-17.

תוכלו למצוא ברחבי ונציה חנויות אמנות לממכר מסיכות ובתקופת הקרנבל היא מלאה בדוכנים עמוסי מסיכות ומומלץ לרכוש מסכה אחת או שתיים ולהיכנס לאווירה של קרנבל המסכות בוונציה כמו שצריך.

פסטיבל המסכות בוונציה אירועים אטרקציות

קרנבל המסכות בוונציה הוא חגיגה גדולה וחשוב להיות קרובים למרכז החגיגות ולהזמין מלונות מומלצים בונציה קרוב לכיכר סן מרקו, כי אם כבר טסתם במיוחד בשביל הקרנבל אז כדאי להנות ממנו עד הסוף ולהיות קרוב למרכז העניינים וגם לבקר בכל מיני אטרקציות בונציה שילבשו חג בתקופת הפסטיבלים כמו ארמון הדוג’הבזיליקת סן מרקו וכמובן להנות עם שייט בגונדולה בוונציה ולראות מהשייט את כל החגיגות הססגוניות והמרהיבות שיהיו בעיר. תוכלו להנות גם מהופעות ססגוניות ברחבי ונציה לאורך כל ימי הפסטיבל.