רומא בחורף

רומא בחורף זו חוויה, למרות שקר ומעט גשום אבל יש לזה המון יתרונות בולטים ודווקא מעט חסרונות. רוב האנשים מגיעים אל רומא בקיץ או באביב ומשלמים מחירים גבוהים יחסית כי יש ביקוש גבוה. בנוסף בקיץ הרבה יותר צפוף, יש תורים גדולים יותר לאטרקציות כמו הקולוסיאום ברומא או מוזיאון הוותיקן והגנים, למסעדות, פאבים ולגלידריות המשובחות. רומא בחורף הרבה יותר זולה, הן מבחינת טיסות שיכולות לעלות בתאריכים מסוימים בסביבות המאה דולר וכך גם מלונות מומלצים ברומא שעולים פחות מחצי מחיר מאשר בקיץ. בנוסף אם אתם מגיעים אל רומא בדצמבר או בינואר אתם מרוויחים את האווירה, הקישוטים והאורות של רומא בכריסמס והכל במחיר זול יחסית. רומא בחורף זה משהו שמאפשר לכם להזמין מלונות מומלצים במרכז רומא במחירים שלא הייתם יכולים להרשות לעצמכם להזמין בקיץ.

רומא בחורף מזג אוויר

רומא בחורף זה לא משהו שאמור להפחיד אתכם. אמנם יש מזג אוויר קר אבל לא ברמה בלתי נסבלת. צריך להגיע מוכנים עם בגדים חמים, מעיל, כובע צמר וכפפות ולעשות את רומא ברגל. כך הגוף שלכם יתחמם ותיהנו מיופייה של אחת הערים הכי יפות באירופה. ברומא לא יורד הרבה גשם וגם אם יש גשם חזק אז זה רק לפרקי זמן קצרים ולא מעבר לזה. אתם יכולים לקחת אתכם מטריה מתקפלת, למרות שאפשר גם להסתדר גם בלי, ובמקרה של גשם חזק להיכנס לבית קפה לנוח, לשתות משהו חם עם מאפה איטלקי טוב ולהמשיך לטייל כשהגשם מפסיק.

Booking.com
רומא בחורף עם ילדים

רומא עם ילדים זה בדרך כלל לא פיקניק, כך גם כמובן בחורף. אם הילדים לא אוהבים טיולים רגליים עדיף לטוס בלעדיהם כי אין הרבה מה לעשות כשמגיעים אל רומא עם ילדים. יש מספר מקומות שתוכלו ללכת אליהם עם הילדים כמו מעלית הזמן ברומא ואם הילדים לא נרגעים, גלידה ופיצה כמעט תמיד פותרים את הבעיה.

רומא בחורף המלצות

החורף מבחינתי זה הזמן הכי טוב להיות בו ברומא ובמיוחד בדצמבר ותחילת ינואר כדי להרוויח את אווירת החגים. מבחינת המלצות אנחנו בהחלט ממליצים לא לחשוש לטוב בחורף אבל מצד שני להגיע עם ביגוד חם. מומלץ להזמין טיסות ומלונות לפחות חודשיים שלושה מראש כדי להשיג מחירים זולים יותר. אל תחכו לרגע האחרון כי לא תמצאו דילים זולים לרומא ברגע האחרון, היום אנשים מזמינים מראש כי חברות התעופה והמלונות נותנים מחירים זולים יותר למקדימים להזמין. מבחינת אתרים מרכזיים ברומא אז גם בחורף מומלץ להזמין מראש כרטיסים לוותיקן ללא תור וגם כרטיסים לקולוסיאום כי כמעט תמיד יש תור.

משחקים של רומא בחורף

רומא בחורף זה גם כדורגל. אז למרות שקר אפשר להתחמם עם כדורגל איטלקי משובח של רומא או לאציו במסגרת הליגה האיטלקית או של רומא בפברואר במסגרת ליגת האלופות ולאציו בליגה האירופית. האולימפיקו של רומא הוא די גדול  ואפשר להשיג כרטיסים לליגה האיטלקית למקומות טובים.

רומא בחורף
רומא בחורף - צילום: רפי גבאי